Szkolenie online

Nowelizacja prawa budowlanego 2022 – cyfryzacja procedur, rejestrów i dokumentów w budownictwie

Jak skutecznie zainicjować oraz załatwiać sprawy związane z realizacją inwestycji w formie cyfrowej, począwszy od etapu projektowania aż do użytkowania zrealizowanego obiektu z wykorzystaniem elektronicznych rejestrów oraz internetowych portali.


TERMIN:
28 lipca 2022 09:00-12:00
CENA:
399,00 zł z VAT
Zapisz się teraz

Termin szkolenia: 28 lipca 2022 r.   -   Godzina: 09:00-12:00   -   Prelegent: Dagmara Kafar
Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia online

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Premium - Prawo nieruchomości
Zmiany Prawa budowlanego wprowadzane sukcesywnie od lipca 2021r. z uwzględnieniem uchwalonej właśnie przez Sejm w dniu 9.6.2022 r. nowelizacji, niosą nowe obowiązki, ale również otwierają nowe możliwości działania wszystkim uczestnikom procesu budowlanego: inwestorom, projektantom, inspektorom nadzoru inwestorskiego i kierownikom budowy, a także pracownikom organów administracji architektoniczno-budowlanej oraz nadzoru budowlanego oraz właścicielom i zarządcom obiektów.

Wykład obejmie uchwalone właśnie przez Sejm w dniu 9.6.2022 r. zmiany dotyczące nowych zasad prowadzenia dziennika budowy i książki obiektu w wersji cyfrowej, centralnego rejestru osób posiadających uprawnienia budowlane oraz funkcjonalności portalu e-Budownictwo, które powinny zacząć obowiązywać: częściowo po upływie 14 dni od ich publikacji w Dzienniku Ustaw, częściowo od 1.8.2022 r., 1.1.2023 r. oraz po upływie 6 miesięcy od publikacji w Dzienniku Ustaw.

Podczas szkolenia zostaną przekazane praktyczne informacje o dostępności i funkcjonalności poszczególnych portali internetowych, które pozwalają na inicjowanie i poprowadzenie procedur inwestycyjnych zakończonych wydaniem pozwolenia na budowę lub przyjęcia zgłoszenia budowlanego. Adresaci szkolenia dowiedzą się również jakie znaczenie w procedurach inwestycyjnych mają elektroniczne rejestry oraz w jaki sposób uzyskać do nich dostęp. 

Cel szkolenia: 

Szkolenie ma za zadanie omówienie zasad inicjowania i korzystania z form cyfrowych postępowań na internetowych portalach, sporządzania dokumentów oraz wypełniania innych obowiązków w budownictwie.

Szkolenie ma na celu zaprezentowanie w zrozumiały sposób pracownikom administracji architektoniczno-budowlanej i nadzoru budowlanego, inwestorom i projektantom, kierownikom budów oraz właścicielom i zarządcom obiektów nowych zasad inicjowania i procedowania spraw związanych z inwestowaniem w postaci cyfrowej, dostępu do elektronicznych rejestrów publicznych, prowadzenia dziennika budowy i książki obiektu w wersji cyfrowej, a także zaprezentowanie funkcjonalności internetowego portalu e-Budownictwo.

Dla kogo jest to szkolenie? 

Pracownicy referatów i wydziałów wypełniających obowiązki administracji architektoniczno-budowlanej w urzędach powiatowych oraz wojewódzkich. Pracownicy organów nadzoru budowlanego. Inwestorzy instytucjonalni i prywatni. Pracownicy firm zarządzających procesami w budownictwie, pełniących funkcje inwestorów zastępczych, a także firm inwestycyjnych (deweloperskich). Uprawnieni projektanci wszystkich specjalności (architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, inżynieryjnych i instalacyjnych). Uprawnieni kierownicy budowy i inspektorzy nadzoru inwestorskiego. Właściciele i zarządcy obiektów.


Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki! 

Jesteśmy prawnikami i znamy Twoje potrzeby. Dlatego naszym prelegentem jest: 

Dagmara Kafar – urbanistka, wieloletni pracownik administracji publicznej różnych szczebli, a obecnie - firmy świadczącej usługi z zakresu zarządzania procesami w budownictwie. Od wielu lat prowadzi szkolenia z zakresu praktycznych i prawnych aspektów przygotowania i realizacji inwestycji: od pomysłu do pozwolenia na użytkowanie. Autorka licznych publikacji (obecnie WSPÓLNOTA, C.H. BECK).

Więcej o prowadzącym w zakładce "Prelegenci". 

Program szkolenia online

Szczegółowa agenda szkoleń znajduje się zakładce "Program".

Szkolenie zamknięte

To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego, przygotowanego dla Twojej firmy/kancelarii/instytucji.
Sprawdź szczegóły >>

Aplikacja mobilna Beck Akademia

  • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
  • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
  • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
  • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Godziny szkolenia online: 09:00-12:00 
Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem. 

Szkolenie będzie miało formę 3-godzinnego wykładu z jedną 15-minutową przerwą.
Pytania zadane w trakcie wykładu na czacie zostaną omówione w ostatniej części szkolenia. 
Jeśli pytań będzie więcej – wykładowca odpowie na nie na piśmie, a odpowiedzi zostaną udostępnione razem z prezentacją z wykładu po szkoleniu.


Program

1. Cyfryzacja w budownictwie dla inwestora (funkcjonalność portalu e-Budownictwo).
2. Cyfryzacja w budownictwie dla uprawnionego projektanta z uwzględnieniem podstawowych zasad sporządzania projektu budowlanego, również w formie cyfrowej (centralny rejestr osób posiadających uprawnienia budowlane – e-CRUB).
3. Cyfryzacja w budownictwie dla kierownika budowy oraz inspektora nadzoru budowlanego – Elektroniczny Dziennik Budowy (EDB).
4. Cyfryzacja w budownictwie dla właściciela i zarządcy obiektu (elektroniczna książka obiektu budowlanego – EKOB).
5. Ogólne zasady prowadzenia spraw w organach administracji publicznej w formie cyfrowej z uwzględnieniem doręczeń elektronicznych (portale e-Budownictwo i ePUAP, tworzenie, wykorzystanie i rola elektronicznych rejestrów budowlanych – e-CRUB, EDB, EKOB i RWDZ).Dagmara Kafar
Dagmara Kafar
urbanistka, wieloletni pracownik administracji publicznej różnych szczebli, a obecnie - firmy świadczącej usługi z zakresu zarządzania procesami w budownictwie. Autorka licznych publikacji oraz od wielu lat prowadząca szkolenia z zakresu praktycznych i prawnych aspektów przygotowania i realizacji inwestycji: od pomysłu do pozwolenia na użytkowanie. 
Godziny szkolenia online: 09:00-12:00.

Zapisy trwają do 27 lipca 2022 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres akademia@beck.pl.

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.


Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Materiały ze szkolenia w formie PDF będą umieszczone do pobrania wyłącznie w aplikacji Beck Akademia (tylko dla zalogowanych Uczestników).

Jak pobrać aplikację i uzyskać materiały?

I. Jeśli nie masz aplikacji Beck Akademia

1.   Pobierz APLIKACJĘ Beck Akademia na swoim telefonie. Pobierz bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store. Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link > 
2.   Wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
3.   W menu wybierz opcję: „Załóż konto”. Wpisz swój email i utwórz Twoje indywidualne hasło do konta aplikacji.
4.   W miejscu "Kod rejestracji od organizatora” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium, 
następnie wypełnij pozostałe pola - na koniec klikając „Utwórz konto”.

II. Jeśli masz już aplikację Beck Akademia

1.   Otwórz aplikację i wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
2.   W miejscu „Zarejestruj się na to wydarzenie” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,.

Jak otrzymać kod rejestracji na dane szkolenie?

Kod rejestracyjny do danego szkolenia do użycia w aplikacji mobilnej Beck Akademia otrzymają Państwo w tej samej wiadomości e-mail, co link do webinarium (na około dwie godziny przed rozpoczęciem).

Aplikacja mobilna Beck Akademia

  • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
  • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
  • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
  • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Nowelizacja prawa budowlanego 2022 – cyfryzacja procedur, rejestrów i dokumentów w budownictwie Miejsce i termin: Szkolenie online, 28 lipca 2022 09:00-12:00
Cena: 399,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w polityce prywatności.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na akademia@beck.pl lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.