Szkolenie online

Korekty w Polskim Ładzie – zmiany od 1 lipca 2022 r.

Analiza i opis konsekwencji zmian podatkowych i kadrowych dla pracowników, zleceniobiorców i przedsiębiorców od 1 stycznia 2022 r. oraz 1 lipca 2022 roku.


TERMIN:
22 lipca 2022 09:30-12:30
CENA:
390,00 zł z VAT
Zapisz się teraz

Termin szkolenia: 22 lipca 2022 r.   -   Godzina: 09:30-12:30   -    Prelegent: Oskar Sobolewski

Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia online

Dostęp do prezentacji prelegenta po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Prawo podatkowe
Rządowy program „Polski Ład” obejmuje szereg zmian dotyczących aspektów społecznych i prawnych. Omawiane przepisy  zmieniają szereg przepisów różnych ustaw, w tym: ustaw o podatkach dochodowych (CIT, PIT), ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, ustawy o KAS i ustawy Ordynacja podatkowa oraz szeregu innych. Istotą szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z ramowym charakterem zmian, które w niektórych przypadkach są rewolucyjne i wprowadzają rozwiązania nieznane dotąd polskiemu prawu podatkowemu lub też przewidują zmianę ugruntowanych rozliczeń podatkowych.

Szkolenie ma na celu zapoznanie słuchaczy z zupełnie nowymi zasadami rozliczeń podatkowych w PIT po zmianach od stycznia i lipca 2022 roku stosowania nowych ulg podatkowych oraz obliczania składek zdrowotnych obciążających podatników. Uwzględnione zostaną również zasady z nowelizacji styczniowej, lutowej oraz marcowej.

Zmiany w zakresie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych to największa rewolucja podatkowa od 30 lat.


Najważniejsze zmiany podatkowe przewidziane w ustawie to:

 • 12% PIT
  Zgodnie z ustawą przyjętą przez Parlament od lipca 2022 roku podatnicy na skali podatkowej w pierwszym progu zapłacą zamiast 17% PIT 12% PIT, co oznacza, że kwota zmniejszająca podatek mniejszy się z 425 zł miesięcznie do 300 zł miesięcznie. 
 • Likwidacja ulgi dla klasy średniej
  W ramach nowelizacji od 1 lipca zostanie zlikwidowana możliwość korzystania z ulgi dla klasy średniej. Podczas webinaru zostanie pokazana różnica w mechanizmie obliczania wynagrodzeń. Zarówno w czerwcu jak i lipcu.
 • PIT2
  Ustawodawca umożliwi składanie PIT 2 do 3 miejsc zatrudnienia oraz przygotuje nowy wzór PIT 2 który będzie uprawniał nie tylko do korzystania z kwoty zmniejszającej podatek, ale również do wspólnego rozliczenia z małżonkiem czy innych KUP.
 • SKŁADKA ZDROWOTNA – nowe zasady dla przedsiębiorców
  Planowane zmiany w obszarze składki zdrowotnej sprowadzają się do likwidacji mechanizmu odliczenia składki od podatku dochodowego od osób fizycznych. Składka na ubezpieczenie zdrowotne dla pracowników i zleceniobiorców oraz samozatrudnionych rozliczających się na skali podatkowej wyniesie 9% podstawy wymiaru. Z kolei osoby prowadzące działalność gospodarczą i korzystające z podatku liniowego odprowadzać będą składkę w wysokości 4,9% dochodu, jednak nie mniej niż 270,90 zł miesięcznie. Osoby prowadzące działalność na zasadach ryczałtu w zależności od osiąganego rocznego przychodu zapłacą składkę zdrowotną w wysokości od 335 zł do ponad 1000 zł miesięcznie. Po zmianach przedsiębiorcy na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej będą mogli odliczyć część składki od podatku.
 • ULGA DLA RODZIN 4+ I ULGA DLA RODZICÓW SAMOTNIE WYCHOWUJĄCYCH DZIECI - zmiany
  W celu wspierania rodzin wielodzietnych zwolnione z PIT będą rodziny wychowujące co najmniej czwórkę dzieci. Zwolnienie będzie miał miejsce do poziomu 115 528 dochodu każdego z rodziców. W praktyce na rodzinę 2+4 niepodatkowe będą dochody do 231 056 zł.  W tym zakresie będzie miało miejsce stosowanie definicji dziecka uwzględniającej osoby do 25 roku życia, które kontynuują naukę. W ramach nowelizacji pełnoletnie dziecko będzie mogło zarobić ponad 16 tysięcy zł a nie jak dotąd tylko 3 tysiące zł. Powraca wspólne rozliczenie samotnych rodziców z dziećmi – w wysokości 45 lub 60 tysięcy kwoty wolnej.
Cel szkolenia

Celem szkolenia jest usystematyzowanie wszystkich zmian wynikających z ustawy z dnia 29 października 2021 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw, oraz ustawy z 12 maja 2022 roku o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz innych ustaw (nowelizacja od 1 lipca 2022 roku) w tym z uwzględnieniem wszystkich nowelizacji z pierwszej połowy 2022 r. Korzyści wynikające z szkolenia to nabycie umiejętności stosowania nowych przepisów podatkowych w praktyce i obliczania podatków w nowym systemie.

Jakie tematy będą omawiane podczas szkolenia? 

Zajrzyj do programu i sprawdź co dokładnie będzie omawiane podczas szkolenia. 

Sprawdź zakładkę "Program". 

Adresaci szkolenia: 

Szkolenie adresowane jest do prawników, działów HR, działów płac, kadry zarządzającej, mały, średnich i dużych pracodawców.

Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki 

Jesteśmy prawnikami i znamy Twoje potrzeby. Dlatego naszym prelegentem jest: 

Oskar Sobolewski  - ekspert Instytutu Emerytalnego. Prawnik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Założyciel i prowadzący @Debata_Emerytalna na Instagramie. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń nt. Polskiego Ładu – od 2021 roku przeszkolił ponad 15 tysięcy osób podczas niemal 100 spotkań.

Więcej o prowadzącym w zakładce "Prelegenci".

Szkolenie zamknięte

To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego, przygotowanego dla Twojej firmy/kancelarii/instytucji. Sprawdź szczegóły >>


Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Godziny szkolenia online: 09:30-12:30
Link do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem.

Program: 

1) Główne założenia Polskiego Ładu z uwzględnieniem nowelizacji z pierwszej połowy 2022 roku.

2) 12% PIT – analiza zmian.

3) Najważniejsze założenia nowelizacji Polskiego Ładu od 1 lipca 2022 roku.

4) Likwidacja Ulgi dla klasy średniej.

5) Kwota wolna do 30 tys. oraz II próg podatkowy od 120 tys. 

6) Zmiany w mechanizmie składki zdrowotnej od lipca oraz zmiana formy opodatkowania dla przedsiębiorców:
 • na podatku liniowym,
 • na ryczałcie,
 • na karcie podatkowej.
7) PIT 2 nowe obowiązki i zasady – możliwość złożenia w trzech miejscach.

8) Możliwość obniżenia PIT.

9) Obowiązki pracodawców od lipca 2022 i od stycznia 2023.

10) Ulgi w PIT.

Oskar Sobolewski
Oskar Sobolewski
Ekspert Instytutu Emerytalnego. Prawnik. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autor licznych publikacji dotyczących zagadnień systemu emerytalnego, aktywny komentator prasowy. Doktorant Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.Autor pierwszej pracy magisterskiej o Pracowniczych Planach Kapitałowych pt. „Quasi obowiązek pracownika w Pracowniczych Planach Kapitałowych”, napisanej pod kierunkiem profesor Małgorzaty Gersdorf.Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. podczas 2-letniej współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, gdzie zajmował się III filarem emerytalnym i orzecznictwem lekarskim. Współtworzył raport „Przegląd systemu emerytalnego – Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności”. Od 2017 roku współpracuje z Instytutem Emerytalnym.Współautor publikacji:PPK w urzędzie – jak tworzyć i prowadzić pracownicze plany kapitałowe w jednostkach sektora finansów publicznych (Wiedza i praktyka 2020)Pracownicze Plany Kapitałowe – wdrożenie w praktyce (C.H. Beck 2020)Jak prowadzić PPK 50 porad dla pracodawców w pytaniach i odpowiedziach (Wiedza i praktyka 2019)System emerytalny 2020 (Infor 2019)Pracownicze Plany Kapitałowe. Kompendium dla pracodawców (Infor 2019)Pracownicze Plany Kapitałowe – praktyczny poradnik dla podmiotów zatrudniających (ODDK 2019)PPK w firmie. Tworzenie, obowiązki informacyjne, rozliczanie wpłat (Wiedza i praktyka 2019)Społeczny Przegląd Emerytalny 2019 (Instytutu Emerytalny 2019)Autor wielu artykułów prasowych dotyczących problematyki systemu emerytalnego, publikowanych na łamach dzienników, takich jak Rzeczpospolita i Gazeta Prawna, a także portali internetowych prawo.pl, money.pl i superbiz.pl. Aktywny komentator zagadnień związanych z systemem emerytalnym, wielokrotnie goszczący w programach realizowanych przez wp.pl, money.pl i radio TOK FM. Posiada bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń, które realizował m.in. we współpracy z Ideoria Sp. z o.o. oraz Portalem kadrowym.
Godziny szkolenia online: 09:30-12:30

Zapisy trwają do 21 lipca 2022 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres akademia@beck.pl.

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Materiały ze szkolenia w formie PDF będą umieszczone do pobrania wyłącznie w aplikacji Beck Akademia (tylko dla zalogowanych Uczestników).

Jak pobrać aplikację i uzyskać materiały?

I. Jeśli nie masz aplikacji Beck Akademia

1.   Pobierz APLIKACJĘ Beck Akademia na swoim telefonie. Pobierz bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store. Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link > 
2.   Wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
3.   W menu wybierz opcję: „Załóż konto”. Wpisz swój email i utwórz Twoje indywidualne hasło do konta aplikacji.
4.   W miejscu "Kod rejestracji od organizatora” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium, 
następnie wypełnij pozostałe pola - na koniec klikając „Utwórz konto”.

II. Jeśli masz już aplikację Beck Akademia

1.   Otwórz aplikację i wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
2.   W miejscu „Zarejestruj się na to wydarzenie” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,.

Jak otrzymać kod rejestracji na dane szkolenie?

Kod rejestracyjny do danego szkolenia do użycia w aplikacji mobilnej Beck Akademia otrzymają Państwo w tej samej wiadomości e-mail, co link do webinarium (na około dwie godziny przed rozpoczęciem).

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Korekty w Polskim Ładzie – zmiany od 1 lipca 2022 r. Miejsce i termin: Szkolenie online, 22 lipca 2022 09:30-12:30
Cena: 390,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w polityce prywatności.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na akademia@beck.pl lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.