Szkolenie online
Nowelizacja prawa karnego z 7 lipca 2022 r.
Nowy system kar i środków karnych | Typy czynów zabronionych | Dozór elektroniczny | Przerwy w wykonaniu kary pozbawienia wolności | Regulacje przejściowe
- TERMIN:
- 30 stycznia 2023 10:00-15:00
- PRELEGENCI:
- SSA Mariusz Młoczkowski... więcej ›
- CENA:
-
690,00 zł z VAT
Zapisz się teraz


Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia online
Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu
Certyfikat uczestnictwa w PDF
Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Premium Prawo karne
Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu
Certyfikat uczestnictwa w PDF
Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Premium Prawo karne
Nowelizacja Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego, Kodeksu wykroczeń oraz Kodeksu karnego wykonawczego wprowadzona ustawą z dnia 7 lipca 2022 r. jest obszerną nowelizacją prawa karnego materialnego i procesowego, opierającą się na założeniach nowej polityki karnej. Obejmuje ona, w pierwszej kolejności, część ogólną Kodeksu karnego, a także zmiany części szczególnej, ukierunkowane, w ocenie ustawodawcy, na dalsze ograniczanie przestępczości oraz ochronę istotnych wartości społecznych (życie, zdrowie, wolność seksualna) i zabezpieczenie społeczeństwa przed sprawcami szczególnie niebezpiecznych przestępstw.
Pochodną zmian w regulacjach materialnoprawnych (Kodeksu karnego i Kodeksu wykroczeń) jest dokonana powyższą ustawą nowelizacja przepisów karnoprocesowych (Kodeksu postępowania karnego) i niektórych aspektów wykonywania orzeczeń w sprawach karnych, objętych przepisami Kodeksu karnego wykonawczego.
Na szkoleniu zostanie omówiona obszerna nowelizacja unormowań części ogólnej Kodeksu karnego, w szczególności dotycząca systemu kar i środków karnych (między innymi przedstawione zostaną wprowadzone obostrzenia reakcji karnej, zmiany w zakresie wymiaru i podstaw orzekania kar izolacyjnych, grzywny i środków karnych, w tym środka karnego przepadku pojazdu mechanicznego prowadzonego przez sprawcę w ruchu lądowym, uregulowania związane z katalogiem okoliczności obciążających i łagodzących i ich wpływ na formułowanie zarzutów apelacyjnych, zmodyfikowane reguły wymierzania kar i innych środków w wypadku zastosowania nadzwyczajnego złagodzenia kary, nowa postać recydywy szczególnej i modyfikacja zasad orzekania kar w stosunku do sprawców powracających do przestępstwa, zmiany w zakresie przesłanek udzielania warunkowego przedterminowego zwolnienia oraz zmiany przepisów regulujących przedawnienie karalności).
Przedstawione zostaną też zmiany części szczególnej Kodeksu karnego i Kodeksu wykroczeń, jak również nowe regulacje związane z przebiegiem postępowania karnego.
Uczestnikom szkolenia będzie także zaprezentowana nowelizacja przepisów normujących postępowanie wykonawcze, w szczególności określających zasady wykonywania kar w formule dozoru elektronicznego i zasady udzielania przerwy wykonania kary pozbawienia wolności i jej odroczenia.
Cel szkolenia
Celem szkolenia jest zapoznanie jego uczestników z zakresem szerokich zmian w regulacjach materialnoprawnych i procesowych, z uwzględnieniem przyjętych przez ustawodawcę przesłanek aksjologicznych ich wprowadzenia i przedstawieniem nowych instytucji reakcji prawnokarnej na czyn zabroniony.
Dla kogo jest to szkolenie?
Szkolenie adresowane jest do prawników praktykujących w zakresie prawa karnego (sędziów, adwokatów, radców prawnych, prokuratorów, aplikantów tych zawodów prawniczych, asystentów sędziów i prokuratorów) oraz wszystkich osób mających codzienny kontakt z prawem karnym (np. policjanci, kuratorzy sądowi).
Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki!
Jesteśmy prawnikami i znamy Twoje potrzeby. Dlatego naszym prelegentem jest:
Mariusz Młoczkowski - Sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1991r.). Po ukończeniu aplikacji sędziowskiej, od 1993r. orzeka w sprawach karnych; początkowo w Sądzie Rejonowym, następnie od 2002r. w Sądzie Okręgowym, a od 2011r. w II Wydziale Karnym Sądu Apelacyjnego w Lublinie. W latach 2013 - 2016 jako sędzia delegowany orzekał w Izbie Karnej Sądu Najwyższego.
Więcej o prowadzących w zakładce "Prelegenci".
Program szkolenia online
Szczegółowa agenda szkoleń znajduje się zakładce "Program".
Szkolenie zamknięte
To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego, przygotowanego dla Twojej firmy/kancelarii/instytucji. Sprawdź szczegóły >>
To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego, przygotowanego dla Twojej firmy/kancelarii/instytucji. Sprawdź szczegóły >>
Aplikacja mobilna Beck Akademia
- Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
- Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
- Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
- Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem
Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Godziny szkolenia: 10:00-15:00
Link do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem.
Program:
1. Omówienie aksjologii przedmiotowej nowelizacji Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego, Kodeksu wykroczeń oraz Kodeksu karnego wykonawczego wprowadzonej ustawą z dnia 7 lipca 2022 r.,
2. Przedstawienie nowelizacji przepisów części ogólnej Kodeksu karnego, ze szczególnym uwzględnieniem zmian systemu kar i środków karnych (między innymi: nowe instytucje prawnokarnej reakcji na czyn zabroniony, modyfikacje zasad wymiaru kar, również w przypadku zastosowania nadzwyczajnego ich złagodzenia, katalog okoliczności obciążających i łagodzących, kolejna postać recydywy szczególnej i modyfikacja zasad orzekania kar w stosunku do sprawców powracających do przestępstwa, zmiany w zakresie przesłanek udzielania warunkowego przedterminowego zwolnienia oraz zmiany przepisów regulujących przedawnienie karalności),
3. Omówienie zmian przepisów części szczególnej Kodeksu karnego i Kodeksu wykroczeń, w odniesieniu do poszczególnych typów czynów zabronionych,
4. Zaprezentowanie znowelizowanych regulacji Kodeksu postępowania karnego,
5. Naświetlenie zakresu modyfikacji wykonania kar, w tym stosowania dozoru elektronicznego, oraz przedstawienie zmian przepisów określających zasady udzielania przerwy wykonania kary pozbawienia wolności i jej odroczenia (zmiany Kodeksu karnego wykonawczego),
6. Wskazanie regulacji przejściowych i zakresu zmian pozostałych, objętych przedmiotową nowelizacją, ustaw.
SSA Mariusz Młoczkowski
Sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie.Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1991r.). Po ukończeniu aplikacji sędziowskiej, od 1993r. orzeka w sprawach karnych; początkowo w Sądzie Rejonowym, następnie od 2002r. w Sądzie Okręgowym, a od 2011r. w II Wydziale Karnym Sądu Apelacyjnego w Lublinie.W latach 2013 - 2016 jako sędzia delegowany orzekał w Izbie Karnej Sądu Najwyższego. Od 2010r. prowadzi zajęcia z aplikantami adwokackimi z zakresu prawa karnego procesowego i materialnego; wielokrotnie prowadził szkolenia dla praktyków (sędziów i adwokatów).Autor referatów wygłoszonych na Międzynarodowej Konferencji Naukowej zorganizowanej przez Katedrę Postępowania Karnego UMCS w Lublinie, XII Bielańskim Kolokwium Karnistycznym zorganizowanym przez Katedrę Prawa Karnego UKSW w Warszawie oraz Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, mającej miejsce na Wydziale Prawa i Administracji UTH w Radomiu.
Godziny szkolenia online: 10:00-15:00
Zapisy trwają do 29 stycznia 2023 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.
Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem.
W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres [email protected].
Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.
Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 10 dni roboczych po szkoleniu.
Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 10 dni roboczych po szkoleniu.
Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu
Materiały ze szkolenia w formie PDF będą umieszczone do pobrania wyłącznie w aplikacji Beck Akademia (tylko dla zalogowanych Uczestników).
Jak pobrać aplikację i uzyskać materiały?
I. Jeśli nie masz aplikacji Beck Akademia
1. Pobierz APLIKACJĘ Beck Akademia na swoim telefonie. Pobierz bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store. Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link >
2. Wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
3. W menu wybierz opcję: „Załóż konto”. Wpisz swój email i utwórz Twoje indywidualne hasło do konta aplikacji.
4. W miejscu "Kod rejestracji od organizatora” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,
następnie wypełnij pozostałe pola - na koniec klikając „Utwórz konto”.
II. Jeśli masz już aplikację Beck Akademia
1. Otwórz aplikację i wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
2. W miejscu „Zarejestruj się na to wydarzenie” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,.
Jak otrzymać kod rejestracji na dane szkolenie?
Kod rejestracyjny do danego szkolenia do użycia w aplikacji mobilnej Beck Akademia otrzymają Państwo w tej samej wiadomości e-mail, co link do webinarium (na około dwie godziny przed rozpoczęciem).
Aplikacja mobilna Beck Akademia
- Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
- Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
- Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
- Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem
Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link: