Szkolenie online

Dyrektywa Omnibus, towarowa i cyfrowa - rewolucja w ochronie praw konsumenta i kompleksowe zmiany w rękojmi

Wdrożenie nowych zasad odpowiedzialności za niezgodność towaru, treści cyfrowych lub usługi cyfrowej z umową. Nowe zasady prezentowania ceny przy promocjach, weryfikowanie pochodzenia opinii konsumenckich. Nowe obowiązki informacyjne.


TERMIN:
16 lutego 2023 10:00-15:00
CENA:
690,00 zł z VAT
Zapisz się teraz

Termin szkolenia: 16 lutego 2023 r.   -   Godzina: 10:00-15:00   -   Prelegenci: r. pr. Witold Chomiczewski, adw. Michał Żmijewski

Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia online

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Premium Prawo cywilne

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie praktycznych aspektów najnowszych zmian w przepisach o ochronie konsumentów, które weszły w życie od 1 stycznia 2023 r. W trakcie szkolenia poznasz nie tylko nowe regulacje prawne, ale dowiesz się także, na co zwrócić uwagę przy ich wdrażaniu do procesów biznesowych.

Dyrektywa Omnibus została wdrożona do polskiego porządku prawnego:
 • Ustawą z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2581).
Dyrektywa towarowa i cyfrowa została wprowadzona:
 • Ustawą z dnia 4 listopada 2022 r. o zmianie ustawy o prawach konsumenta, ustawy - Kodeks cywilny oraz ustawy - Prawo prywatne międzynarodowe (Dz. U. poz. 2337).
Obie zmiany są ujęte w programie naszego szkolenia.


Na szkoleniu dowiesz się z jakimi wyzwaniami wiąże się wdrożenie: 


 • nowych zasad związanych z prezentowaniem tzw. ceny wyjściowej przy informowaniu o obniżce ceny towaru lub usługi; poznasz problemy, które wynikają z objęcia tą regulacją także usług;
 • zasad weryfikowania pochodzenia opinii konsumentów; zyskasz wiedzę, czy nowe przepisy nakazują dokonywania weryfikacji opinii, w jaki sposób to robić, a także jakie działania związane z wykorzystaniem opinii staną się zakazane;
 • nowych obowiązków informacyjnych, które trzeba będzie realizować względem konsumenta; w tym nowego „pakietu informacyjnego”, jaki muszą realizować platformy internetowe;
 • obowiązków wiążących się z tzw. plasowaniem;
 • nowej sekwencji uprawnień konsumenckich przy odpowiedzialności za zgodność towaru z umową;
 • zasad odpowiedzialności za zgodność z umową treści cyfrowej oraz usługi cyfrowej, w tym zasad informowania o aktualizacjach i konsekwencjach braku ich instalacji.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla radców prawnych, adwokatów, sędziów, pracowników działów: sprzedaży, e-commerce, marketingu i zajmujących się rozpatrywaniem reklamacji konsumentów.

Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki! 

Jesteśmy prawnikami i znamy Twoje potrzeby. Dlatego naszymi prelegentami są: 

r. pr. Witold Chomiczewski - wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k. Lider specjalizacji e-Commerce. Pełnomocnik Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji. Audytor Wewnętrzny Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06 oraz ISO 27701:2019. Specjalizuje się w prawie IT, danych osobowych i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, w tym SEM i performance marketingiem. Reprezentuje branżę e-commerce w procesach legislacyjnych w Sejmie, Senacie i ministerstwach.

adw. Michał Żmijewski  – Senior Associate w Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k. W ramach praktyki zawodowej zajmuje się bieżącą obsługą prawną m.in. podmiotów z branży marketingowej oraz IT. Posiada bogate doświadczenie zawodowe na polu reprezentacji klientów w postępowaniach sądowych, w tym dotyczących prawa konsumenckiego oraz prawa autorskiego. Autor licznych publikacji z zakresu e-commerce oraz ochrony danych osobowych. Wykładowca prawa gospodarczego na Polsko-Francuskich Podyplomowych Studiach Zarządzania typu MBA.

Więcej o prowadzących w zakładce "Prelegenci".

Program szkolenia online

Szczegółowa agenda szkoleń znajduje się zakładce "Program".

Szkolenie zamknięte

To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego, przygotowanego dla Twojej firmy/kancelarii/instytucji.
Sprawdź szczegóły >>

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Godziny szkolenia: 10:00-15:00 
Link do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem. 

Program: 

1. Wprowadzenie.

2. Nowe zasady informowania o obniżaniu ceny towarów i usług.

3. Opinie konsumentów - obowiązki informacyjne, zasady weryfikacji, zakaz „kupowania” opinii.

4. Zmiany w obowiązkach informacyjnych wobec konsumentów.

5. Pozostałe zmiany wprowadzane w ustawie implementującej dyrektywę Omnibus.

6. Nowe zasady odpowiedzialności za niezgodność towaru z umową.

7. Nowa regulacja dotycząca odpowiedzialności za niezgodność treści cyfrowej oraz usługi cyfrowej z umową.


r. pr. Witold Chomiczewski
r. pr. Witold Chomiczewski
Wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k. Lider specjalizacji e-Commerce. Pełnomocnik Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji. Audytor Wewnętrzny Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06 oraz ISO 27701:2019. Specjalizuje się w prawie IT, danych osobowych i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, w tym SEM i performance marketingiem. Reprezentuje branżę e-commerce w procesach legislacyjnych w Sejmie, Senacie i ministerstwach. Współautor komentarzy do: ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, ustawy o ochronie baz danych, ustawy o prawach konsumenta, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO) oraz ustawy o ochronie danych osobowych. Brał udział w projekcie realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Członek założyciel Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii oraz członek Komitetu Redakcyjnego Kwartalnika Prawa Nowych Technologii. Ukończył studia podyplomowe z niemieckiego prawa prywatnego na Uniwersytecie Georga-Augusta w Getyndze oraz Roczne Podyplomowe Studia Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej.
adw. Michał Żmijewski
adw. Michał Żmijewski
Senior Associate w Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k. W ramach praktyki zawodowej zajmuje się bieżącą obsługą prawną m.in. podmiotów z branży marketingowej oraz IT. Posiada bogate doświadczenie zawodowe na polu reprezentacji klientów w postępowaniach sądowych, w tym dotyczących prawa konsumenckiego oraz prawa autorskiego. Autor licznych publikacji z zakresu e-commerce oraz ochrony danych osobowych. Wykładowca prawa gospodarczego na Polsko-Francuskich Podyplomowych Studiach Zarządzania typu MBA.
Godziny szkolenia online: 10:00-15:00

Zapisy trwają do 15 lutego 2023 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres [email protected].

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Materiały ze szkolenia w formie PDF będą umieszczone do pobrania wyłącznie w aplikacji Beck Akademia (tylko dla zalogowanych Uczestników).

Jak pobrać aplikację i uzyskać materiały?

I. Jeśli nie masz aplikacji Beck Akademia

1.   Pobierz APLIKACJĘ Beck Akademia na swoim telefonie. Pobierz bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store. Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link > 
2.   Wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
3.   W menu wybierz opcję: „Załóż konto”. Wpisz swój email i utwórz Twoje indywidualne hasło do konta aplikacji.
4.   W miejscu "Kod rejestracji od organizatora” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium, 
następnie wypełnij pozostałe pola - na koniec klikając „Utwórz konto”.

II. Jeśli masz już aplikację Beck Akademia

1.   Otwórz aplikację i wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
2.   W miejscu „Zarejestruj się na to wydarzenie” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,.

Jak otrzymać kod rejestracji na dane szkolenie?

Kod rejestracyjny do danego szkolenia do użycia w aplikacji mobilnej Beck Akademia otrzymają Państwo w tej samej wiadomości e-mail, co link do webinarium (na około dwie godziny przed rozpoczęciem).

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Dyrektywa Omnibus, towarowa i cyfrowa - rewolucja w ochronie praw konsumenta i kompleksowe zmiany w rękojmi Miejsce i termin: Szkolenie online, 16 lutego 2023 10:00-15:00
Cena: 690,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w polityce prywatności.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na [email protected] lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.

Poznaj opinie naszych klientów

Temat szkolenia zorganizowany bardzo dobrze, wykładowca bardzo profesjonalny.
Małgorzata
Na pewno jeszcze skorzystam.
Michał
Bardzo dobrze przygotowani prelegenci.
Konrad