Szkolenie online

Portal Orzeczeń – obsługa systemu w praktyce

Zasady publikacji orzeczeń. Karta kwalifikacyjna orzeczenia. Reguły Anonimizacyjne w praktyce. Obsługa systemu.


TERMIN:
12 czerwca 2023 10:00-13:00
CENA:
450,00 zł z VAT
Zapisz się teraz


Termin szkolenia: 12 czerwca 2023 r.   -   Godzina: 10:00-13:00   -   Prelegenci: r. pr. dr Anna Zalesińska, inż. Tomasz Januszkiewicz

Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis Księgowość Kadry Biznes: Moduł RODO
Portal Orzeczeń realizuje nie tylko konstytucyjne prawo dostępu do informacji w duchu społeczeństwa informacyjnego. Konstytucja RP gwarantuje każdemu obywatelowi prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej. Szczególnego znaczenia nabiera jednak informacja dotycząca funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości, w szczególności krańcowych rezultatów stosowania prawa, w tym treści orzeczeń. 

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie zasad obsługi systemu Portal Orzeczeń (zarówno części wewnętrznej, jak i zewnętrznej), a także omówienie praktycznych aspektów związanych z przygotowaniem orzeczenia do publikacji (od autonomicznej decyzji przewodniczącego, przez omówienie zasad publikacji oraz dobrych praktyk z tym związanych, weryfikację wyników automatycznej anonimizacji, do publikacji orzeczenia na stronie www).

W trakcie szkolenia omówione zostaną również najczęstsze błędy popełniane w związku z weryfikacją wyników automatycznej anonimizacji, a także konsekwencje wadliwego udostępnienia orzeczenia na portalu zewnętrznym.


Na szkoleniu dowiesz się m.in:

 • jakie są podstawowe kwestie organizacyjne związane z procesem publikacji orzeczeń na Portalu Orzeczeń;
 • jak przygotować orzeczenie do publikacji, w tym:
  • oznaczenie orzeczenia w systemie repertoryjno – biurowym,
  • przygotowanie karty kwalifikacyjnej,
  • weryfikacja wyników anonimizacji,
  • publikacja na portalu zewnętrznym,
  • wycofanie orzeczenia z publikacji;
 • jakie są praktyczne problemy ze stosowaniem Reguł Anonimizacyjnych

Do kogo kierujemy szkolenie?

Szkolenie adresowane jest do pracowników sekretariatów: kierowników sekretariatów i urzędników, którzy na co dzień obsługują Portal Orzeczeń.

Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki! 

Jesteśmy prawnikami i znamy Twoje potrzeby. Dlatego naszymi prelegentami są: 

r. pr. dr Anna Zalesińska - członek Zespołu Radców Prawnych Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu odpowiedzialny w szczególności za obsługę Centrum Kompetencji i Informatyzacji Sądownictwa w tym za prowadzenia postępowań w oparciu o prawo zamówień publicznych w zakresie systemów informatycznych obsługujących postępowania sądowe, współpracownik Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE) na WPAiE UWr, wykładowca na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu.

inż. Tomasz Januszkiewicz – informatyk i analityk, pracownik Centrum Kompetencji i Informatyzacji Sądownictwa, kierownik licznych projektów wdrożeniowo – rozwojowych na rzecz sądów powszechnych i Ministerstwa Sprawiedliwości, , współpracownik Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE) na WPAiE UWr, w latach 2012 – 2015 Zastępca Kierownika Projektu w Ministerstwie Sprawiedliwości „Portal Orzeczeń”.

Więcej o prowadzących w zakładce "Prelegenci". 

Program szkolenia online

Szczegółowa agenda szkoleń znajduje się zakładce "Program".

Szkolenie zamknięte

To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego, przygotowanego dla Twojej firmy/kancelarii/instytucji. Sprawdź szczegóły >>

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Godziny szkolenia online: 10:00-13:00 
Link do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem. 


1. Podstawy prawne funkcjonowania Portalu Orzeczeń;
2. Administrator Danych i Administrator Systemu – kto jest kim w Portalu, do kogo i jak zgłaszać naruszenia związane z przetwarzaniem danych;
3. Portal Orzeczeń – opis systemu (Portal wewnętrzny, Portal zewnętrzny, moduł do anonimizacji, moduł ETPCz); 
4. Przygotowanie orzeczenia do publikacji w systemie repertoryjno-biurowym (SAWA i Sędzia2);
5. Przebieg procesu publikacji orzeczenia;
6.  Dobre praktyki związane ze stosowaniem Reguł Anonimizacyjnych; 
7. Najczęściej identyfikowane problemy związane z publikacją orzeczeń na Portalu Orzeczeń;
8. Zasady korekty opublikowanego orzeczenia oraz procedura wycofania orzeczenia z publikacji;
9. Jak ustrzec się błędów w obsłudze Portalu;
10. Dyskusja.

inż. Tomasz Januszkiewicz
inż. Tomasz Januszkiewicz
Informatyk i analityk, szkoleniowiec, pracownik Centrum Kompetencji i Informatyzacji Sądownictwa, kierownik licznych projektów wdrożeniowo – rozwojowych na rzecz sądów powszechnych i Ministerstwa Sprawiedliwości, w latach 2012 – 2015 Zastępca Kierownika Projektu w Ministerstwie Sprawiedliwości „Portal Orzeczeń” oraz Kierownik Projektu „Portal Informacyjny”. Ekspert w zespołach i grupach roboczych funkcjonujących w strukturach Ministerstwa Sprawiedliwości na potrzeby realizacji projektów informatycznych związanych z informatyzacją wymiaru sprawiedliwości finansowanych ze środków krajowych oraz zagranicznych (POIG, POPC, Norweski Mechanizm Finansowy), w tym w szczególności w Projekcie „Protokół elektroniczny w postępowaniu cywilnym i wykroczeniowy (E-Protokół)”, Wdrożenie centralnej domeny i poczty elektronicznej w sądach powszechnych (ADEX)”. „Krajowy Rejestr Mediatorów (KRM)”. Współpracownik Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE) na WPAiE UWr. Brał udział w charakterze badacza w licznych projektach naukowo – wdrożeniowych związanych z wymiarem sprawiedliwości.
dr Anna Zalesińska
dr Anna Zalesińska
Radca prawny, członek Zespołu Radców Prawnych Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu odpowiedzialny w szczególności za obsługę Centrum Kompetencji i Informatyzacji Sądownictwa w tym za prowadzenia postępowań w oparciu o prawo zamówień publicznych w zakresie systemów informatycznych obsługujących postępowania sądowe, współpracownik Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej (CBKE) na WPAiE UWr, wykładowca na wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Specjalizuje się w postępowaniu cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem prawa nowych technologii. Od lat zaangażowana w tworzenie założeń legislacyjnych i projektów aktów prawnych. Specjalista w zespole prawnym Pełnomocnika Ministra Sprawiedliwości – Koordynatora Krajowego ds. wdrożeń systemów teleinformatycznych w sądach powszechnych oraz ekspert w zespołach i grupach roboczych funkcjonujących w strukturach Ministerstwa Sprawiedliwości na potrzeby realizacji projektów informatycznych związanych z informatyzacją wymiaru sprawiedliwości finansowanych ze środków krajowych oraz zagranicznych (POIG, POPC, Norweski Mechanizm Finansowy), w tym przede wszystkim „Wdrożenie protokołu elektronicznego w sprawach cywilnych i wykroczeniowych”, „Portal Orzeczeń”, „Portal Informacyjny”. Prelegentka w wielu konferencjach naukowych i szkoleniach dla prawników. Autorka licznych publikacji z zakresu prawa nowych technologii, w szczególności z zakresu informatyzacji wymiaru sprawiedliwości.
Godziny szkolenia online: 10:00-13:00.

Zapisy trwają do 11 czerwca 2023 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem.

Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres [email protected].

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Materiały ze szkolenia w formie PDF będą umieszczone do pobrania wyłącznie w aplikacji Beck Akademia (tylko dla zalogowanych Uczestników).

Jak pobrać aplikację i uzyskać materiały?

I. Jeśli nie masz aplikacji Beck Akademia

1.   Pobierz APLIKACJĘ Beck Akademia na swoim telefonie. Pobierz bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store. Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link > 
2.   Wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
3.   W menu wybierz opcję: „Załóż konto”. Wpisz swój email i utwórz Twoje indywidualne hasło do konta aplikacji.
4.   W miejscu "Kod rejestracji od organizatora” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium, 
następnie wypełnij pozostałe pola - na koniec klikając „Utwórz konto”.

II. Jeśli masz już aplikację Beck Akademia

1.   Otwórz aplikację i wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
2.   W miejscu „Zarejestruj się na to wydarzenie” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,.

Jak otrzymać kod rejestracji na dane szkolenie?

Kod rejestracyjny do danego szkolenia do użycia w aplikacji mobilnej Beck Akademia otrzymają Państwo w tej samej wiadomości e-mail, co link do webinarium (na około dwie godziny przed rozpoczęciem).

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Portal Orzeczeń – obsługa systemu w praktyce Miejsce i termin: Szkolenie online, 12 czerwca 2023 10:00-13:00
Cena: 450,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w polityce prywatności.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na [email protected] lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.