Kurs do egzaminu wstępnego na aplikacje prawnicze 2020. Warszawa (Edycja marcowa)

Przeszkoliliśmy ponad 1100 uczestników, spośród których 93% uzyskało pozytywny wynik na egzaminie wstępnym!


TERMIN:
14 marca 2020 - 10 maja 2020
MIEJSCE:
Warszawa, ul. Chłodna 51
CENA OD:
2 390,00 zł z VAT
Zapisz się teraz

Praktyczny trening, dzięki któremu doskonale przygotujesz się do egzaminu!


Wiemy czego potrzebujesz, aby zdać egzamin wstępny! 
Odpowiadamy na Twoje prawdziwe potrzeby, zapewniając Ci maksymalnie praktyczny program, który opracowaliśmy w oparciu o doświadczenie osób, które taki egzamin mają już za sobą oraz tych, którzy egzaminy oceniają. 

Na naszym kursie powtórzysz materiał wymagany na egzaminie oraz utrwalisz wiedzę zdobytą podczas studiów. Przygotowaliśmy kompleksowe rozwiązanie zaprojektowane specjalnie dla osób przygotowujących się do aplikacji: adwokackiej, radcowskiej, notarialnej, komorniczej, sędziowskiej i prokuratorskiej (do części testowej) 

Nasz kurs jest doskonale dopasowany do Twoich potrzeb. Zamień wątpliwości w pewność. Zapisz się na kurs i zwiększ swoje szanse na zdanie egzaminu.


Co wyróżnia kurs organizowany przez Wydawnictwo C.H.Beck?


 • Najwyższy poziom merytoryczny - wykładowcami są doświadczeni zawodowo i cenieni w środowisku prawniczym praktycy - sędziowie, adwokaci, radcowie prawni, pracownicy organów państwowych i autorzy współpracujący z Wydawnictwem. Poprzez połączenie doświadczenia Wydawnictwa oraz wykładowców zapewniamy Ci najwyższy poziom merytoryczny. 26 lat na polskim rynku prawniczym gwarantuje najwyższy poziom zajęć!
 • Doświadczenie - ponad 1400 zadowolonych kursantów na dotychczasowych 29. edycjach oraz grono wybitnych prowadzących pozwoliło nam przygotować unikalną na rynku ofertę dedykowaną przyszłym aplikantom.
 • Bonusy - każdy uczestnik kursu oprócz kompletu materiałów dostanie gwarantowane bonusy - pakiet narzędzi do samodzielnej nauki i powtarzania w domu. Kurs wraz z bonusami to recepta na zdany egzamin! W skład bonusów wchodzi: pakiet publikacji przydatnych do nauki, dostęp do testów prawniczych testy-prawnicze.pl, 15% dodatkowego rabatu na zakupy w księgarni internetowej Wydawnictwa C.H.Beck oraz dostęp do Systemu Legalis. Więcej szczegółów w zakładce „Cena i bonusy”.


Najlepsza rekomendacja to zadowoleni uczestnicy. Przeszkoliliśmy już ponad 1400 uczestników, 

spośród których 93% uzyskało pozytywny wynik na egzaminie!Kurs przygotowujący do egzaminu wstępnego na aplikacje 2020 gwarantuje:


 • sprawdzoną, zróżnicowaną formułę przygotowaną w oparciu o wymogi egzaminu MS: ćwiczenia (testy, zdania do uzupełnienie, prawda/fałsz i inne), porównanie instytucji, najważniejsze terminy, przebieg postępowań,
 • poznanie najskuteczniejszych metod rozwiązywania testów oraz budowy podchwytliwych pytań, sprawiających zazwyczaj najwięcej trudności podczas egzaminu,
 • rozwiązywanie testów z ubiegłych lat,
 • egzamin próbny: sprawdzenie wiedzy uczestników na egzaminie próbnym przeprowadzonym zgodnie z zasadami ustalonymi przez Ministerstwo Sprawiedliwości,
 • zdobycie praktycznej wiedzy o przebiegu egzaminu: procedury kwalifikacyjnej, dotychczasowego zakresu pytań na egzaminach, przebiegu poszczególnych aplikacji, wykonywania danych zawodów prawniczych,
 • nowatorską formułę kursu - skupienie się na ustawach obowiązujących na egzaminie, bez straty czasu na zbędne wykłady teoretyczne czy komentowanie przepisów,
 • możliwość zadawania pytań prowadzącym.
 • warsztatową formułę szkolenia, dzięki której efektywnie wykorzystasz każdą minutę. Kameralne grupy gwarantują praktyczny wymiar szkolenia i tworzą okazję do aktywnej dyskusji z prowadzącymi. Podczas takich warsztatów natychmiast zweryfikujesz swoją wiedzę, wykorzystasz ją od razu w ćwiczeniach, wyeliminujesz błędy i zyskasz pewność przed egzaminem.

Przygotowaliśmy program odpowiadający Twoim prawdziwym potrzebom!


Zakres godzinowy i merytoryczny kursu

Kurs podzielony został na bloki tematyczne dostosowane do przedstawionego przez Ministerstwo Sprawiedliwości wykazu tytułów aktów prawnych na egzamin wstępny:

- 103 godziny zegarowe: aplikacja radcowska, adwokacka, sędziowska i prokuratorska:

  • Prawo i postępowanie cywilne – 39 godz.,
  • Prawo i postępowanie karne – 19 godz.,
  • Prawo gospodarcze – 17 godz., 
  • Prawo i postępowanie administracyjne  – 10 godz., 
  • Prawo  pracy  i ubezpieczeń społecznych – 5 godz.,
  • Prawo konstytucyjne – 4 godz.,
  • Prawo europejskie –  4 godz.,  
  • Prawo korporacyjne – 2 godz.,
  • Test  i zakończenie – 2 godz.,
  • Wstęp, opis i analiza wyników egzaminów z lat ubiegłych  – 1 godz.

-  82 godzin zegarowych: aplikacja komornicza i notarialna:

 • Prawo i postępowanie cywilne – 38 godz., 
 • Prawo gospodarcze – 16 godz., 
 • Prawo i postępowanie administracyjne  – 10 godz., 
 • Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych – 6 godz.,
 • Prawo konstytucyjne – 4 godz.,
 • Prawo europejskie –  4 godz.,  
 • Test  i zakończenie – 2 godz.,
 • Prawo o prokuraturze – 1 godz.,
 • Wstęp, opis i analiza wyników egzaminów z lat ubiegłych  – 1 godz.

* Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji zakresu merytorycznego po opublikowaniu przez Ministerstwo Sprawiedliwości szczegółowego wykazu tytułów aktów prawnych na egzamin wstępny na aplikacje w 2020 r. 


Prestiżowe miejsce szkoleniowe

Oferujemy prestiżowe, doskonale zlokalizowane miejsce w centrum miasta. Sala konferencyjna jest przestronna i wyposażona w nowoczesny, multimedialny sprzęt konferencyjny oraz klimatyzację. Dodatkowym atutem są przerwy kawowe przygotowane specjalnie dla uczestników.

 


Poznaj opinie naszych prelegentów

Kursy przygotowujące do egzaminu wstępnego na aplikacje, są szczególnie atrakcyjne dla tych, którzy lubią uczyć się w grupie czy mieli długą przerwę w nauce. Czasami samodzielnie nie jesteśmy w stanie zauważyć ważnych – z punktu widzenia egzaminacyjnego – informacji, bywa też, że są to zagadnienia, zdawałoby się oczywiste, ale może się okazać, że opacznie przez nas rozumiane, albo które zwyczajnie umknęły przy tak dużej liczbie ustaw. Łatwiej i przyjemniej uporać się z tym w grupie. Poza tym cykliczność spotkań szkoleniowych niejako wymusza systematyczność i porządkuje zdobyte informacje.

     Emilia Rucińska-Sech – radca prawny, prelegentka kursów w Warszawie i Poznaniu


Warto podkreślić, że nieocenioną pomocą w nauce są również kursy przygotowujące do egzaminu wstępnego na różnego rodzaju aplikacje. Jednakże zwrócić tutaj należy uwagę, iż musi on być prowadzony przez osoby, które posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim umiejętności dotyczące ich prowadzenia. Jako jedno z tego typu szkoleń mogę polecić „Kurs do egzaminu wstępnego na aplikację prawniczą”, który jest organizowany przez Wydawnictwo C.H. Beck – przede wszystkim za bardzo wysokie oceny uczestników biorących w nim udział w poprzednich latach. Często sami nie jesteśmy w stanie dostrzec ukrytych „haczyków” czy też odpowiednio dobrać słowa kluczowe z danego przepisu. Poprzez udział w tego rodzaju kursach – masz to zagwarantowane!

    Mariusz Olężałek – adwokat, doktor nauk prawnych, prelegent kursów we Wrocławiu i Poznaniu


Poznaj opinie naszych kursantów z poprzedniej edycji

Jestem byłą uczestniczką kursu przygotowującego do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką, który odbył się w Katowicach. Dostałam się na aplikację z wynikiem 124 punkty :) Piszę, żeby podziękować za świetny kurs. Żadna godzina nie była zmarnowana. Przekazano nam nie tylko wiedzę, ale i sposób w jaki trzeba przygotować do egzaminu, na co należy zwrócić szczególną uwagę. Wszyscy prowadzący byli naprawdę rewelacyjni. Moim zdaniem na szczególne podziękowania zasłużyli sędzia M. Mitera, sędzia Ł. Zamojski i dr A. Pudło. Jeszcze raz bardzo, ale to baaardzo dziękuję za wspaniały kurs.
     Anna P. 


Sędzia Mitera, mecenas Jaworski i doktor Pudło – rewelacja! Szkolenie efektywne i bardzo dobrze poprowadzone. Duży plus za pomocne materiały. Jeśli ktoś chce powtórzyć materiał przed egzaminem, to tylko z Beckiem.
     Robert R.

Ogromnie się cieszę, że mogłem wziąć udział w kursie. Bez względu na wynik jutrzejszego egzaminu (choć mocno wierzę, że będzie pozytywny) szkolenie traktuję jako niezwykle cenny kapitał na bliższą i nieco odleglejszą przyszłość. Zajęcia z tak świetnymi praktykami i stosowanie wiedzy w praktyce pod ich czujnym okiem i uchem to wielka przyjemność.
     Tomasz S.


Wygodna lokalizacja

Szkolenia odbywają się w wygodnej lokalizacji, która zapewni Ci komfortowe warunki oraz wygodny dojazd.

ZAJĘCIA PROWADZĄ SPECJALIŚCI

Zajęcia prowadzą praktycy i prawdziwi eksperci w swoich dziedzinach (doświadczeni prawnicy oraz sędziowie).

PRZYDATNE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Otrzymujesz przydatne i maksymalnie praktyczne materiały szkoleniowe, które uporządkują Twoją wiedzę.

ENERGETYCZNY SERWIS KAWOWY

W czasie szkolenia zapewniamy Ci energetyczne przerwy kawowe.

ATRAKCYJNE BONUSY

Pakiet publikacji przydatnych do nauki, dostęp do testów prawniczych, 15% zniżki na zakupy w księgarni internetowej oraz dostęp do SIP Legalis.

I edycja marcowa - 14.03 - 10.05.2020 r.

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele w godzinach od 9.00 do 17:00.

Harmonogram zajęć - daty zjazdów:
1.   14-15 marca 2020 r.
2.   21-22 marca 2020 r.
3.   28-29 marca 2020 r.
4.   04-05 kwietnia 2020 r.
5.   18-19 kwietnia 2020 r.
6.   25-26 kwietnia 2020 r.
7.  09-10 maja 2020 r.


Szczegółowy harmonogram zajęć dla aplikacji radcowskiej, adwokackiej, sędziowskiej i prokuratorskiej
 

Szczegółowy harmonogram zajęć dla aplikacji radcowskiej, adwokackiej, sędziowskiej i prokuratorskiejSzczegółowy harmonogram zajęć dla aplikacji notarialnej i komorniczej


Szczegółowy harmonogram zajęć dla aplikacji notarialnej i komorniczej


Zakres tematyczny kursu: 

Wstęp 

Prawo i postępowanie administracyjne

Kodeks postępowania administracyjnego 
Ustrój sądów administracyjnych 
Samorząd gminny 
Samorząd powiatowy 
Samorząd wojewódzki 
Wojewoda i administracja rządowa 
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne 
Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi 
Prawo budowlane 
Gospodarka nieruchomościami 
Ustawa o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców 

Prawo konstytucyjne

Konstytucja RP 
Ustrój sądów powszechnych 

Prawo karne 

Kodeks karny 
Kodeks karny skarbowy 
Kodeks wykroczeń 
Ustawa o postępowaniu w sprawach nieletnich 
Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii 
Kodeks postępowania karnego 
Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia 

Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych 

Kodeks pracy 
System ubezpieczeń społecznych 

Prawo cywilne 

Kodeks cywilny 
Kodeks rodzinny i opiekuńczy/spadki 
Ustawa prawo o stowarzyszeniach 
Ustawa o ochronie prawo lokatorów 
Ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji 
Kodeks postępowania cywilnego 
Ustawa o księgach wieczystych i hipotece 

Prawo spółdzielcze 

Ochrona konkurencji i konsumentów 
Własność lokali 
Prawo o spółdzielniach mieszkaniowych 
Ustawa o fundacjach 
Prawo konstytucyjne 
Ustrój sądów powszechnych 
Sąd Najwyższy Rzecznik Praw Obywatelskich 

Prokuratura 

Ustawa o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta 
Ustawa o prawach konsumenta 
Ustawa o związkach metropolitalnych 

Prawo gospodarcze 

Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej 
Prawo upadłościowe Krajowy rejestr sądowy 
Zastaw rejestrowy 
Kodeks spółek handlowych 
Ustawa o spółdzielni europejskiej 
Prawo wekslowe 
Prawo zamówień publicznych 
Prawo Unii Europejskiej 
Traktat o Unii Europejskiej 
Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej 
Prawo korporacyjne 
Ustawa o radcach prawnych 
Ustawa o adwokaturze 

Test i zakończenie 

* Organizator zastrzega sobie możliwość modyfikacji zakresu merytorycznego po opublikowaniu przez Ministerstwo Sprawiedliwości szczegółowego wykazu tytułów aktów prawnych na egzamin wstępny na aplikacje w 2020 r.
Bonusy, które ułatwią Ci naukę oraz zawodowy start! 

Wraz z kursem dostaniesz od nas dodatkowe narzędzia, których potrzebujesz do kompleksowej nauki przed egzaminem!

Zapewniamy ci najwyżej jakości kurs oparty na autorskim programie, oraz pakiet narzędzi do samodzielnej nauki i powtarzania w domu.  
Po zajęciach w ramach kursu będziesz mógł samodzielnie uczyć się w domu dzięki publikacjom, które od nas dostaniesz, 
a także powtarzać materiał dzięki dostępowi do testów online

Kurs wraz z bonusami to recepta na zdany egzamin!


Każdy kursant otrzyma:

 • Kompleksowy pakiet książek niezbędnych w przygotowaniach do egzaminu:


      •   jeden tom autorstwa Mariusza Stepaniuka dostosowany do wyboru aplikacji (aplikacja: adwokacka, radcowska, notarialna, komornicza lub sędziowska i prokuratorska),
    •  "Aplikacja od ogółu do szczegółu. Akty normatywne w pigułce", A. Heliosz.


 • Dostęp do testów online www.testy-prawnicze.pl do dnia egzaminu.
  Kursant ma prawo wybrać jeden z pięciu pakietów pytań przygotowujących do egzaminu na aplikację: adwokacką, radcowską, notarialną, komorniczą lub sędziowską i prokuratorską. W segmencie znajduje się ponad 10 000 pytań zawierających trzy warianty odpowiedzi, a także aktualną podstawę prawną. Testy kończą się egzaminem próbnym składającym się ze 150 pytań.
            Ucz się, ćwicz, powtarzaj!


            Niezbędna wiedza na wyciągnięcie ręki!


 • 15% dodatkowego rabatu na zakupy w księgarni internetowej Wydawnictwa C.H.Beck www.ksiegarnia.beck.pl. Rabat obowiązuje także na produkty przecenione.

         Sam wybierasz, których pomocy naukowych potrzebujesz!


* Kod rabatowy obniży wartość Twojego zamówienia na ksiegarnia.beck.pl o dodatkowe 15% od ceny widocznej w księgarni. Rabat obowiązuje także na produkty przecenione.
Kod nie obejmuje prenumerat czasopism i pakietów. 

Materiały szkoleniowe

Każdy uczestnik kursu otrzyma obszerny komplet materiałów sporządzonych przez ekspertów o różnej praktyce zawodowej (sędziowie, radcy prawni, adwokaci) przekazanych drogą elektroniczną (prezentacje multimedialne, tabele porównawcze) oraz w formie wydruków (testy, ćwiczenia).  


Możesz zapłacić w ratach 0%!

Za szkolenie możesz zapłacić w nawet 4 ratach, bez żadnych dodatkowych opłat. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy się do Twoich preferencji.
Wystawiamy faktury VAT. 


Lubisz oszczędzać? Poleć nas znajomym!

Za każde polecenie naszego kursu skutkujące dodatkowym zgłoszeniem zwrócimy Ci 100 zł! 
Nazwisko i imię osoby polecającej należy wpisać w polu "Pytania, uwagi do organizatora" w formularzu zgłoszeniowym.*


Uwaga!
*Nie ma możliwości uzyskania bonifikaty w przypadku polecenia się wzajemnie dwóch lub więcej osób. W przypadku zapisu trzech lub więcej osób z jednego polecenia prosimy o kontakt tel: (22) 33 77 650

Zastrzegamy sobie prawo do odwołania kursu z przyczyn niezależnych, lub w przypadku, gdy nie zgłosi się wystarczająca liczba uczestników. W takim przypadku uczestnicy, którzy dokonali wpłaty, mają możliwość przeniesienia wpłaty na inny termin tego szkolenia lub na inne szkolenie lub zwrotu wpłaty.


dr Joanna Ablewicz
dr Joanna Ablewicz
Dr Joanna Ablewicz, wykładowca akademicki, autorka publikacji z prawa gospodarczego oraz pozycji dla aplikantów (testy, kazusy, plansze). Wydawca Literatury Akademickiej Wydawnictwa C.H.Beck.
adw. Stefan Jaworski
adw. Stefan Jaworski
Adwokat Izby Adwokackiej w Warszawie od 1992 roku. Od 1995 roku do 2004 roku adwokat współpracujący z Kancelarią Hogan & Hartson w Warszawie. Obecnie prowadzi swoją kancelarię adwokacką. Prowadzi wykłady i kolokwia dla aplikantów Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie , a także szkolenia organizowane przez Wydawnictwo C.H.Beck dla studentów i aplikantów. Publikuje artykuły w Wydawnictwie C.H.Beck. Jest autorem książki "Apelacje cywilne i karne 69 wzorów pism" i współautorem pozycji "Egzaminy prawnicze akta kazusy opinie".
r. pr. Marcin Józefiak
r. pr. Marcin Józefiak
Absolwent kierunku Prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, członek OIRP w Poznaniu oraz Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu w latach 2007-2017. Były pracownik Izby Skarbowej w Poznaniu, trener z zakresu VAT, kurator dla osób fizycznych i prawnych. Autor publikacji z zakresu prawa podatkowego i administracyjnego, posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie spraw administracyjnych, w tym podatkowych, spraw przed sądami powszechnymi i administracyjnymi oraz obsługi prawnej organów jednostek samorządu terytorialnego i ich związków.
r. pr. Adam Malinowski
r. pr. Adam Malinowski
Radca prawny w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca KSAP. Specjalizuje się w prawie cywilnym, administracyjnym i prawie pracy ze szczególnym uwzględnieniem postępowań sądowych. Jest autorem i współautorem licznych artykułów i kilkunastu książek. Obecnie prowadzi indywidualną kancelarię radcowską w Warszawie.
SSR dr Maciej Mitera
SSR dr Maciej Mitera
Sędzia, doktor nauk prawnych, wykładowca w Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, autor książek i opracowań z zakresu prawa karnego, procesu karnego, wykroczeń i procedury wykroczeń. Od 2006 r. do chwili obecnej delegowany z Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy do pełnienia obowiązków głównego specjalisty w Ministerstwie Sprawiedliwości w Departamencie Legislacyjnym.
r. pr. dr Anna Pudło
r. pr. dr Anna Pudło
Radca prawny w OIRP w Warszawie, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Prawa UE w Kolegium Prawa w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywała w tracie pracy m.in. w Kancelarii Prezydenta RP, Kancelarii Senatu RP oraz w Parlamencie Europejskim. Od 2009 r. pracuje w Trybunale Konstytucyjnym jako analityk orzecznictwa. Autorka ponad 60 publikacji z zakresu prawa UE (gospodarczego i instytucjonalnego), prawa konstytucyjnego porównawczego oraz prawa międzynarodowego publicznego. Wykłada m.in. prawo gospodarcze UE, ochronę praw podstawowych w UE oraz prawo UE.
r. pr. Emilia Rucińska-Sech
r. pr. Emilia Rucińska-Sech
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Ukończyła Studia Podyplomowe – Zarządzanie Projektem na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2007-2018 redaktor Komentarzy Online w Wydawnictwie C.H.Beck i redaktor prowadzący kwartalnik "ADR. Arbitraż i Mediacja". W 2017 r. ukończyła aplikację adwokacką w Izbie Adwokackiej w Warszawie, od 2018 r. jest radcą prawnym w olsztyńskiej Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Autorka publikacji z zakresu prawa administracyjnego i cywilnego, zaangażowana w działalność szkoleniową.
SSO Sylwia Urbańska
SSO Sylwia Urbańska
Sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie od 2012 r. Przewodnicząca II Wydziału Cywilnego, wcześniej Sędzia Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie, wykładowca Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, trzykrotnie egzaminator komisji egzaminacyjnej na egzaminach radcowskich i adwokackich z zakresu prawa cywilnego, współpracująca z Okręgową Izą Radców Prawnych w Warszawie w ramach wykładów na tzw. poniedziałkach radcowskich, prowadzi zajęcia ze studentami Wydziału Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie z zakresu procedury cywilnej.

Golden Floor Tower (Warsaw Trade Tower)
ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Formularz zapisu na szkolenie

Kurs do egzaminu wstępnego na aplikacje prawnicze 2020. Warszawa (Edycja marcowa)

[ ? ]
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na akademia@beck.pl lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.