Szkolenie online

Zmiany w Prawie budowlanym 2020. Nowe zasady realizacji inwestycji budowlanych oraz legalizacji samowoli

Prawo budowlane 2020 – korzystniej dla inwestorów?


TERMIN:
17 września 2020 10:30-14:00
CENA:
299,00 zł z VAT
Zapisz się teraz
Termin szkolenia: 17 września 2020 r.   -   Godzina: 10:30-14:00   -   Prelegenci: Agnieszka Jędrzejewska, Konrad Młynkiewicz
Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Prawo administracyjne - wersja Premium

Dla uczestników szkolenia 20% zniżki na praktyczny poradnik
W dniu 3 marca 2020 r. Prezydent podpisał ustawę o zmianie przepisów Prawa budowlanego. Nowelizacja zakłada duże zmiany w całym procesie inwestycyjnym i ma wejść w życie już w 19 września 2020 r. 

W trakcie szkolenia dowiesz się, czy założenia uproszczenia i przyspieszenia procesu inwestycyjno-budowlanego oraz uporządkowania kompetencji organów znajdują rzeczywiste odzwierciedlenie we wprowadzanych zmianach. Istotnej zmianie ulegnie m.in. procedura projektowania inwestycji – z projektu budowlanego wyodrębniony będzie projekt techniczny.

Odpowiemy także m.in. na pytania, jak można zgodnie z nowym Prawem budowlanym zalegalizować samowolę budowlaną w uproszczonej procedurze legalizacyjnej oraz czy pozwolenie na użytkowanie będzie mogło obejmować tylko część obiektu. 

Dla kogo są te zajęcia? 

Szkolenie skierowane jest do reprezentantów firm budowlanych oraz branży deweloperskiej, a także do Architektów, w szczególności z takich działów jak: 

 • prawny,
 • inwestycji,
 • umów i kontraktów,
 • nieruchomości,
 • finansowych,
 • nadzoru.
Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki! 

Jesteśmy prawnikami i znamy Twoje potrzeby. Dlatego naszymi prelegentami są:

Konrad Młynkiewicz - Radca prawny, Dyrektor Działu Prawa Administracyjnego. Specjalista z zakresu prawa i postępowania administracyjnego oraz sądowoadministracyjnego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie procesów inwestycyjnych, w szczególności świadczy usługi doradztwa prawnego podmiotom z branży deweloperskiej obejmujące kwestie decyzji o warunkach zabudowy, o pozwoleniu na budowę oraz innych związanych z procesem budowlanym. Prowadził liczne sprawy z obszaru prawa administracyjnego oraz świadczył obsługę prawną jednostek samorządu terytorialnego.

Agnieszka Jędrzejewska- Adwokat. Specjalizuje się w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym. Zajmuje się także aspektami prawnymi procesu inwestycyjnego, audytami nieruchomości oraz sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego. Doradza klientom w kwestiach wdrożenia zasad ochrony danych osobowych, prowadziła audyty przed i po wdrożeniu RODO oraz liczne szkolenia skierowane do sektora prywatnego i publicznego z zakresu postępowania administracyjnego oraz specustawy mieszkaniowej. 

Więcej o prowadzącym w zakładce "Prelegenci". 

Program szkolenia online 

Szczegółowa agenda szkoleń znajduje się zakładce "Program".Dla uczestników szkolenia 20% zniżki na praktyczny poradnik!


Wszystkie osoby, które kupią to szkolenie online otrzymają 20% rabatu na:

D. Kafar, A. Kornecka, J. Kornecki, K. Szocik, "Prawo budowlane 2020 – proces inwestycyjny po zmianach", C.H.Beck 2020.

Dowiedz się więcej o publikacji >>


Kod rabatowy zostanie wysłany w dniu szkolenia na adres e-mail podany w zamówieniu. Kod obniży cenę wskazanej publikacji o 20% od ceny katalogowej.

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Godziny szkolenia online: 10:30-14:00 
Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail dwie godziny przed startem. 

Program szkolenia: 

 1. Pozwolenie czy zgłoszenie? – zmiany w zakresie konieczności uzyskania pozwolenia na budowę/zgłoszenia.
 2. Nowy projekt budowlany – jakie dokumenty należy dołączyć do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę? 
 3. Przeniesienie, wygaśnięcie, nieważność pozwolenia na budowę – nowe zasady.
 4. Samowola budowlana – nowa procedura legalizacyjna.
 5. Pozwolenie na użytkowanie –„procedura żółtej kartki”.
 6. Zmiany w zakresie wydawania warunków przyłączenia mediów.
adw. Agnieszka Jędrzejewska
adw. Agnieszka Jędrzejewska
Adwokat w kancelarii Sadkowski i Wspólnicy. Specjalizuje się w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym. Zajmuje się także aspektami prawnymi procesu inwestycyjnego, audytami nieruchomości oraz sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego. Doradza klientom w kwestiach wdrożenia zasad ochrony danych osobowych, prowadziła audyty przed i po wdrożeniu RODO oraz liczne szkolenia skierowane do sektora prywatnego i publicznego z zakresu postępowania administracyjnego oraz specustawy mieszkaniowej. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, gdzie zajmowała się sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, lokalizacji inwestycji celu publicznego, prawa budowlanego, ochrony środowiska i gospodarki odpadami, gospodarki wodnej, legalizacji pobytu cudzoziemców, gospodarki nieruchomościami oraz reformy rolnej. Doświadczenie zdobyła także w administracji rządowej, gdzie zajmowała się wdrażaniem przepisów międzynarodowych i unijnych w zakresie zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich.
r. pr. Konrad Młynkiewicz
r. pr. Konrad Młynkiewicz
Dyrektor Działu Prawa Administracyjnego, kancelaria Sadkowski i Wspólnicy. Specjalista z zakresu prawa i postępowania administracyjnego oraz sądowoadministracyjnego. Posiada bogate doświadczenie w zakresie procesów inwestycyjnych, w szczególności świadczy usługi doradztwa prawnego podmiotom z branży deweloperskiej obejmujące kwestie decyzji o warunkach zabudowy, o pozwoleniu na budowę oraz innych związanych z procesem budowlanym. Prowadził liczne sprawy z obszaru prawa administracyjnego oraz świadczył obsługę prawną jednostek samorządu terytorialnego. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując przez wiele lat w Naczelnym Sądzie Administracyjnym. Jest autorem licznych publikacji prasowych z zakresu Prawa budowlanego oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. 
Godziny szkolenia online: 10:30-14:00

Zapisy trwają do 16 września 2020 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail dwie godziny przed startem.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres akademia@beck.pl.

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu trzech dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu trzech dni roboczych po szkoleniu.

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Zmiany w Prawie budowlanym 2020. Nowe zasady realizacji inwestycji budowlanych oraz legalizacji samowoli Miejsce i termin: Szkolenie online, 17 września 2020 10:30-14:00
Cena: 299,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w regulaminie.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na akademia@beck.pl lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.