Szkolenie online

Kontrole cen transferowych. Jak się skutecznie do nich przygotować?

Przygotowanie do kontroli. Najczęściej badane transakcje. Formy i przebieg kontroli. Najczęściej stwierdzane nieprawidłowości


TERMIN:
29 października 2020 11:00-15:30
CENA:
299,00 zł z VAT
Zapisz się teraz
Termin szkolenia: 29 października 2020 r.   -   Godzina: 11:00-15:30   -   Prelegent: Krystyna Szydłowska, dr Jacek Matarewicz
 
Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia online

Dostęp do prezentacji prelegenta po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Podatki wersja Premium

Celem szkolenia jest przekazanie aktualnych informacji na temat najnowszych trendów w kontrolach w zakresie cen transferowych. Omówione zostaną przykłady spraw i ich przebieg, co pozwoli na wyciągnięcie wniosków przez podatników, którzy realizują transakcje z podmiotami powiązanymi, a kontroli w zakresie cen transferowych jeszcze nie przeszli i dlatego chcieliby wykorzystać doświadczenia innych, aby na tej podstawie uniknąć potknięć i błędów.

Podczas szkolenia uczestnicy będą mogli zapoznać się z najnowszymi orzeczeniami sądów administracyjnych w zakresie cen transferowych. Omówione zostaną także interpretacje indywidualne dotyczące wybranych problemów z tego zakresu. 

Warsztatowa formuła

Formuła warsztatowa szkolenia pozwoli uczestnikom wymienić się doświadczeniami oraz własnymi spostrzeżeniami na temat wprowadzanych rozwiązań prawnych (np. korekty cen transferowych, restrukturyzacje).  

Dla kogo jest to szkolenie? 

Główni księgowi, pracownicy księgowości, osoby odpowiedzialne za finanse w firmie (dyrektorzy finansowi, członkowie zarządu, właściciele firm), prawnicy (adwokaci, doradcy podatkowi, sędziowie, radcowie prawni), studenci prawa.

Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki! 

Krystyna Szydłowska -

Doradca podatkowy, ACCA, specjalizująca się w tematyce cen transferowych, zajęła 1 miejsce w kategorii najlepszy doradca w zakresie „Ceny transferowe” wg rankingu dziennika Rzeczpospolita (2019 i 2020),  2 miejsce w kategorii „Ceny transferowe” w XIII Rankingu Dziennika Gazety Prawnej (2019). Prowadzi przeglądy w zakresie cen transferowych. Jej projekty koncentrują się na analizie ryzyka w zakresie cen transferowych i pomocy w zarządzaniu ryzykiem cen transferowych. W swojej praktyce skupia się również na doradztwie związanym z reorganizacją/restrukturyzacją działalności.

dr Jacek Matarewicz -

Adwokat i Doradca Podatkowy. Specjalizuje się w podatku od towarów i usług (VAT) oraz akcyzie i cłach. Doradza podmiotom z wielu sektorów gospodarki, w szczególności z branży motoryzacyjnej, nieruchomościowej, deweloperskiej, finansowej oraz energetycznej, w tym spółkom posiadającym koncesje na dystrybucję, obrót, przesyłanie i wytwarzanie energii elektrycznej. Uczestniczy w procesach konsolidacji oraz przeglądach podatkowych największych polskich firm, a także w projektach obejmujących przegląd prawidłowości rozliczeń VAT.

Więcej o prowadzących w zakładce "Prelegenci". 

Program szkolenia online

Szczegółowa agenda szkoleń znajduje się zakładce "Program".

Aplikacja mobilna Beck Akademia

  • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
  • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
  • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
  • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Godziny szkolenia online: 11:00-15:30
Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail dwie godziny przed startem.


Program:

10.00-11.00
Przygotowanie do kontroli cen transferowych za rok 2019 
   • obowiązki dokumentacyjne i sprawozdawcze (najważniejsze zagadnienia)
   • sprawozdanie TPR – jak je wypełnić po raz pierwszy?

11.00-11.15 Przerwa

11.15-12.00
Najczęściej badane transakcje z podmiotami powiązanymi 
   • kwestie praktyczne
   • wnioski dla podatników

12.00-12.15 Przerwa

12.15-13.15
Formy i przebieg kontroli cen transferowych w firmie

13.15-13.30 Przerwa

13.30-14.30
Zagadnienia z zakresu  cen transferowych istotne w kontekście stwierdzanych nieprawidłowości
   • przykłady z praktyki
   • najnowsze orzecznictwo


dr Jacek Matarewicz
dr Jacek Matarewicz
Lider Praktyki VAT, Akcyzy i Ceł Kancelarii Ożóg Tomczykowski sp. z o.o., adwokat i doradca podatkowy, sędzia sądu dyscyplinarnego w Mazowieckim Oddziale Krajowej Izby Doradców Podatkowych w latach 2010-2018. Ekspert BCC ds. VAT, Akcyzy i prawa karnoskarbowego. Członek Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.Doradza podmiotom działającym w różnych sektorach gospodarki, w szczególności z branży motoryzacyjnej, nieruchomościowej (wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie, deweloperzy), finansowej (banki, firmy leasingowe, ubezpieczyciele), energetycznej (paliwa, oleje i gaz), a także energii elektrycznej (spółki posiadające koncesje na dystrybucję, obrót, przesyłanie i wytwarzanie energii elektrycznej). Uczestniczył w procesach konsolidacji oraz przeglądach podatkowych największych polskich firm zajmujących się dystrybucją i obrotem energii elektrycznej.W 2017 r. zajął 2 miejsce w kategorii "Akcyza" w XI edycji Rankingu Firm i Doradców Podatkowych organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna.
doradca podatkowy Krystyna Szydłowska
doradca podatkowy Krystyna Szydłowska
Ekonomista, członek ACCA i licencjonowany doradca podatkowy. Zakres jej praktyki obejmuje przede wszystkim ceny transferowe. Posiada rozległe doświadczenie z zakresu sektora mediowego, budowlanego, samochodowego, farmaceutycznego i maszynowego, doradzała także firmom z branży chemicznej i finansowej. W swojej praktyce skupia się m. in. na przygotowaniu obrony cen transferowych poprzez opracowanie dokumentacji cen transferowych oraz pomoc w trakcie kontroli podatkowych, ocenie skutków podatkowych różnego rodzaju rozliczeń wewnątrzgrupowych, opiniowaniu umów wewnątrzgrupowych, doradztwie związanym z konwersją działalności, opracowaniu i pomocy w implementacji struktur rozliczeń między podmiotami powiązanymi (np. centra usług wspólnych), w tym w opracowaniu analizy benchmarkingowej, reprezentowaniu klientów przed Ministerstwem Finansów w sprawach o zawarcie porozumienia dotyczącego cen transferowych. Prowadziła przeglądy w zakresie cen transferowych, a także reprezentowała klientów przed władzami skarbowymi. Projekty realizowane przez Krystynę koncentrują się na analizie ryzyka w zakresie cen transferowych i pomocy w zarządzaniu ryzykiem cen transferowych.
Godziny szkolenia online: 11:00-15:30.

Zapisy trwają do 6 października 2020 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail dwie godziny przed startem.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres akademia@beck.pl.

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Materiały ze szkolenia w formie PDF będą umieszczone do pobrania wyłącznie w aplikacji Beck Akademia (tylko dla zalogowanych Uczestników).

Jak pobrać aplikację i uzyskać materiały?

I. Jeśli nie masz aplikacji Beck Akademia

1.   Pobierz APLIKACJĘ Beck Akademia na swoim telefonie. Pobierz bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store. Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link > 
2.   Wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
3.   W menu wybierz opcję: „Załóż konto”. Wpisz swój email i utwórz Twoje indywidualne hasło do konta aplikacji.
4.   W miejscu "Kod rejestracji od organizatora” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium, 
następnie wypełnij pozostałe pola - na koniec klikając „Utwórz konto”.

II. Jeśli masz już aplikację Beck Akademia

1.   Otwórz aplikację i wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
2.   W miejscu „Zarejestruj się na to wydarzenie” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,.

Jak otrzymać kod rejestracji na dane szkolenie?

Kod rejestracyjny do danego szkolenia do użycia w aplikacji mobilnej Beck Akademia otrzymają Państwo w tej samej wiadomości e-mail, co link do webinarium (na około dwie godziny przed rozpoczęciem).

Aplikacja mobilna Beck Akademia

  • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
  • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
  • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
  • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Kontrole cen transferowych. Jak się skutecznie do nich przygotować? Miejsce i termin: Szkolenie online, 29 października 2020 11:00-15:30
Cena: 299,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w regulaminie.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na akademia@beck.pl lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.