Szkolenie online

Nowe wymogi JPK_VAT od 1 października 2020

Nowy JPK_VAT 2020 - co się zmieni?


TERMIN:
12 października 2020 12:00-14:00
CENA:
149,00 zł z VAT
Zapisz się teraz
Termin szkolenia: 12 października 2020 r.   -   Godzina: 12:00-14:00   -   Janina Fornalik
Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia online

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Podatki wersja Premium

Nowe wymogi JPK VAT od 1 października dotyczą wszystkich podatników, którzy rozliczają VAT, ponieważ plik JPK zastąpi dotychczasową deklarację VAT. 

Już od rozliczenia VAT za październik wszyscy podatnicy będą zobowiązani do wypełniania nowych wymogów raportowania VAT w formie pliku JPK_V7M (przy rozliczaniu podatku VAT miesięcznie) i JPK_V7K (dla rozliczeń kwartalnych). Nowy plik JPK VAT to nie tylko nowa forma deklaracji VAT, ale również znacząco rozbudowana część ewidencyjna, która obejmuje szereg nowych oznaczeń dla określonych rodzajów towarów, usług, transakcji oraz typów dokumentów. Wymaga on wprowadzenia istotnych zmian w systemach finansowo-księgowych i procedurach wewnętrznych, aby zapewnić prawidłowe wygenerowanie struktury JPK, a także przypisanie związanych z tym obowiązków i odpowiedzialności poszczególnych osób i komórek. 

W trakcie webinarium omówione zostaną najważniejsze aspekty nowych regulacji, kluczowe wątpliwości i problemy praktyczne w implementacji nowych przepisów, a także ryzyka, jakie mogą wynikać dla firm oraz osób odpowiedzialnych za rozliczenia VAT. 

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie nowych regulacji związanych z raportowaniem VAT w formie JPK_VAT i związanych z nimi zagadnień problematycznych, a także kwestii budzących wątpliwości i problemów praktycznych związanych z implementacją nowych wymogów. Zmiany obejmują bardzo istotne aspekty dotyczące raportowania VAT i dotyczą wszystkich podatników, gdyż nowy JPK_VAT zastąpi całkowicie obecną deklarację VAT. 

W trakcie webinarium wskazane zostaną również ryzyka, jakie mogą wynikać dla podatników za nieprawidłowości w raportowaniu VAT, a także osób odpowiedzialnych za rozliczenia VAT. Dowiesz się również, w jakim zakresie nowe zasady raportowania VAT wymagać będą zmian w procedurach wewnętrznych, mających na celu przypisanie odpowiednich obowiązków i odpowiedzialności za prawidłowe wypełnianie nowych wymogów.

Warsztatowa formuła 

Formuła warsztatowa szkolenia (możliwość zadawania pytań na żywo, dyskusja) pozwoli uczestnikom wymienić się doświadczeniami oraz własnymi spostrzeżeniami na temat wprowadzanych rozwiązań prawnych. 

Dla kogo jest to szkolenie? 

Szkolenie adresowane jest do głównych księgowych, biur rachunkowych oraz doradców podatkowych.

Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki! 

Janina Fornalik – doradca podatkowy. Partner w Zespole VAT MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, kieruje zespołem MDDP Digital tworzącym cyfrowe rozwiązania dla biznesu służące automatyzacji procesów związanych z obowiązkami podatkowymi, w tym nadzoruje projekty związane z wdrożeniem nowego JPK VAT. Doradztwem podatkowym zajmuje się od dwudziestu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych (Ernst & Young, Andersen). Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z VAT, reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych i sądowych. Przez prestiżowe czasopismo International Tax Review wymieniana jest w gronie najlepszych specjalistów VAT w Polsce. 

Więcej o prowadzącym w zakładce "Prelegenci". 

Program szkolenia online

Szczegółowa agenda szkolenia znajduje się zakładce "Program".

Aplikacja mobilna Beck Akademia

  • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
  • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
  • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
  • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Godziny szkolenia online: 12:00-14:00 
Link do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail dwie godziny przed startem. 

Program: 

Istota wprowadzenia JPK_VAT zamiast deklaracji.
Zastąpienie deklaracji nową strukturą JPK_V7M/JPK_V7K.
Nowe kody dla grup towarowych i usługowych (GTU).
Nowe kody dla wybranych rodzajów transakcji dotyczące sektora publicznego.
Oznaczenie MPP w JPK_VAT a oznaczenie na fakturze.
Refaktura usług w nowym JPK_VAT.
Oznaczenia typów dokumentów w nowym JPK_VAT.
Sprzedaż w kasach fiskalnych i faktury do paragonów w nowym JPK_VAT.
Sankcje za błędy w nowym JPK_VAT.
Na co zwrócić uwagę podczas wdrożenia nowej struktury JPK VAT – praktyczne problemy, kwestie wątpliwe.
Janina Fornalik
Janina Fornalik
Doradca podatkowy. Partner w Zespole VAT MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy, kieruje zespołem MDDP Digital tworzącym cyfrowe rozwiązania dla biznesu służące automatyzacji procesów związanych z obowiązkami podatkowymi, w tym nadzoruje projekty związane z wdrożeniem nowego JPK VAT. Doradztwem podatkowym zajmuje się od dwudziestu lat, poprzednio w międzynarodowych firmach doradczych (Ernst & Young, Andersen). Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z VAT, reprezentuje klientów w postępowaniach podatkowych i sądowych. Przez prestiżowe czasopismo International Tax Review wymieniana jest w gronie najlepszych specjalistów VAT w Polsce. Autorka licznych publikacji prasowych z zakresu VAT, współautorka komentarza do Dyrektywy VAT, autorka publikacji „VAT w samorządach”. Jest wykładowcą i prelegentem na szkoleniach i konferencjach z zakresu zagadnień związanych z VAT.
Godziny szkolenia online: 12:00-14:00.

Zapisy trwają do 11 października 2020 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail dwie godziny przed startem.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres akademia@beck.pl.

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu trzech dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu trzech dni roboczych po szkoleniu.

Aplikacja mobilna Beck Akademia

  • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
  • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
  • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
  • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Nowe wymogi JPK_VAT od 1 października 2020 Miejsce i termin: Szkolenie online, 12 października 2020 12:00-14:00
Cena: 149,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w regulaminie.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na akademia@beck.pl lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.