Szkolenie online

Rozszerzenie ochrony konsumenckiej – nowelizacja Kodeksu cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta

Od 1 stycznia 2021 r. ochrona konsumencka także dla przedsiębiorców


TERMIN:
6 listopada 2020 12:00-15:00
CENA:
399,00 zł z VAT
Zapisz się teraz
Termin szkolenia: 6 listopada 2020 r.   -   Godzina: 12:00-15:00   -   Prelegentki: Marcin Chomiuk, Adam Usiądek
Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Postępowanie cywilne wersja Premium
Szkolenie dotyczy zmian prawnych rozszerzających prawa konsumenckie na niektórych przedsiębiorców - osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą - oraz ich wpływu na działalność kontrahentów takich osób.

Od 1 stycznia 2021 roku wejdą w życie rewolucyjne przepisy dające w niektórych przypadkach przedsiębiorcom działającym w ramach „działalności gospodarczej” ochronę taką, jaka dotychczas przysługuje konsumentom. Dodatkowo, w ostatnim czasie Sąd Najwyższy wydał kilka orzeczeń, które muszą zostać implementowane poprzez zmiany dotychczas stosowanych klauzul umownych. Czas pandemii, uświadomił, jak ważne jest zabezpieczenie interesów umownych przy sprzedaży towarów i usług. Drogą do tego, jest przyjęcie optymalnej procedury kontraktowania, w tym odpowiednie sformułowanie ogólnych warunków umownych. 

Cel szkolenia 

Celem szkolenia jest m.in. przedstawienie wpływu zmian prawnych na działalność producentów i dystrybutorów towarów oraz usług. Powyższe zmiany dotyczyć będą całego rynku i wpłyną na działalność powyższych podmiotów niezależnie od branży. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in. jakie instrumenty prawne implementować w swojej dokumentacji kontraktowej aby zminimalizować ryzyko rozszerzonej ochrony konsumenckiej w relacjach z kontrahentami będącymi osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą.

Do kogo kierujemy szkolenie? 

Osoby odpowiedzialne za przygotowywanie dokumentacji kontraktowej w przedsiębiorstwach zajmujących się sprzedażą towarów oraz usług (niezależnie od branży), w szczególności:

  • Prawnicy wewnętrzni (adwokaci i radcowie prawni oraz aplikanci tych zawodów) 
  • Dyrektorzy handlowi, 
  • Członkowie zarządu odpowiedzialni za sprzedaż

Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki! 

Jesteśmy prawnikami i znamy Twoje potrzeby. Dlatego naszymi prelegentami są: 

dr Marcin Chomiuk - Partner, kieruje Zespołem Transakcyjnym i Doradztwa Kontraktowego. Ekspert w zakresie prawa spółek, transakcji handlowych oraz prawie umów. Specjalizuje się także w prawie kontraktów w sektorze przemysłowym, w tym dla branży motoryzacyjnej. W swojej dotychczasowej karierze prowadził doradztwo na rzecz podmiotów z branży produkcyjnej i usługowej w zakresie kształtowania wzorców umownych oraz ogólnych warunków umów, w tym w obrocie z udziałem konsumentów.

Adam Usiądek - Associate w Zespole Transakcji. Specjalizuje się m.in. w doradztwie kontraktowym oraz bieżącej obsłudze korporacyjnej. W swojej dotychczasowej karierze zajmował się kompleksowym doradztwem na rzecz polskich i zagranicznych przedsiębiorców, w szczególności w zakresie przygotowywania dokumentacji kontraktowych na rzecz obrotu B2B i B2C.

Więcej o prowadzących w zakładce "Prelegenci". 

Program szkolenia online

Szczegółowa agenda szkoleń znajduje się zakładce "Program".


Godziny szkolenia online: 12:00-15:00 
Link do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail dwie godziny przed startem. 

Program: 

1. Zmiany w kodeksie cywilnym oraz ustawie o prawach konsumenta:
 • kiedy przedsiębiorca będzie traktowany jak konsument,
 • jaka ochrona będzie przysługiwała takiemu quasi konsumentowi,
 • nowe obowiązki dostawców towarów i usług w stosunku do takich quasi konsumentów.

2. Przyjęcie optymalnej procedury kontraktowania w celu zminimalizowania ryzyka rozszerzonej odpowiedzialności wobec takiego quasi konsumenta.

3. Dostosowanie klauzul umownych do najnowszego orzecznictwa – w jaki sposób formułować klauzule umowne, aby były skuteczne:
 • kary umowne,
 • odstąpienie od umowy,
 • zasady zgłaszania reklamacji,
 • ograniczenie odpowiedzialności umownej oraz z tytułu rękojmi.

4. Zabezpieczenie interesów kontraktowych:
 • zastrzeżenie prawa własności,
 • zabezpieczenie przed dalszym zbyciem przedmiotów przez nabywcę, w szczególności poprzez zastaw rejestrowy,
 • ograniczenie kwestii licencji i innych praw niematerialnych,
 • dobrowolne poddanie się egzekucji.
r. pr. Marcin Chomiuk
r. pr. Marcin Chomiuk
Partner w Kancelarii JDP DRAPAŁA & PARTNERS , kieruje Zespołem Transakcyjnym i Doradztwa Kontraktowego. Ekspert w zakresie prawa spółek, transakcji handlowych oraz doradztwa kontraktowego w projektach inwestycyjnych. Specjalizuje się także w prawie kontraktów w sektorze przemysłowym, w tym dla branży motoryzacyjnej. W swojej dotychczasowej karierze prowadził szereg restrukturyzacji korporacyjnych przedsiębiorstw w różnych sektorach gospodarki. Doradzał także przy formowaniu złożonych przedsięwzięć Joint Venture. Prowadzi doradztwo kontraktowe związane z realizacją kompleksowych inwestycji infrastrukturalnych. Współautor komentarza do Kodeksu spółek handlowych w wydawnictwie BECK. Członek Kolegium Redakcyjnego Monitora Prawa Handlowego wydawnictwa C.H. BECK.
Adam Usiądek
Adam Usiądek
Associate w Zespole Transakcji. Specjalizuje się m.in. w doradztwie kontraktowym oraz bieżącej obsłudze korporacyjnej. W swojej dotychczasowej karierze zajmował się kompleksowym doradztwem na rzecz polskich i zagranicznych przedsiębiorców, w szczególności w zakresie przygotowywania dokumentacji kontraktowych na rzecz obrotu B2B i B2C.
Godziny szkolenia online: 12:00-15:00.

Zapisy trwają do 5 listopada, do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail dwie godziny przed startem.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres akademia@beck.pl.

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Materiały ze szkolenia w formie PDF będą umieszczone do pobrania wyłącznie w aplikacji Beck Akademia (tylko dla zalogowanych Uczestników).

Jak pobrać aplikację i uzyskać materiały?

I. Jeśli nie masz aplikacji Beck Akademia

1.   Pobierz APLIKACJĘ Beck Akademia na swoim telefonie. Pobierz bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store. Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link > 
2.   Wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
3.   W menu wybierz opcję: „Załóż konto”. Wpisz swój email i utwórz Twoje indywidualne hasło do konta aplikacji.
4.   W miejscu "Kod rejestracji od organizatora” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium, 
następnie wypełnij pozostałe pola - na koniec klikając „Utwórz konto”.

II. Jeśli masz już aplikację Beck Akademia

1.   Otwórz aplikację i wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
2.   W miejscu „Zarejestruj się na to wydarzenie” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,.

Jak otrzymać kod rejestracji na dane szkolenie?

Kod rejestracyjny do danego szkolenia do użycia w aplikacji mobilnej Beck Akademia otrzymają Państwo w tej samej wiadomości e-mail, co link do webinarium (na około dwie godziny przed rozpoczęciem).

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Rozszerzenie ochrony konsumenckiej – nowelizacja Kodeksu cywilnego oraz ustawy o prawach konsumenta Miejsce i termin: Szkolenie online, 6 listopada 2020 12:00-15:00
Cena: 399,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w regulaminie.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na akademia@beck.pl lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.