Szkolenie online

Dyrektywa Omnibus, towarowa i cyfrowa - rewolucja w ochronie praw konsumenta i kompleksowe zmiany w rękojmi

Wdrożenie nowych zasad odpowiedzialności za niezgodność towaru, treści cyfrowych lub usługi cyfrowej z umową. Nowe zasady prezentowania ceny przy promocjach, weryfikowanie pochodzenia opinii konsumenckich. Nowe obowiązki informacyjne.


TERMIN:
28 marca 2023 10:00-15:00
CENA:
690,00 zł z VAT
Zapisz się teraz

Termin szkolenia: 28 marca 2023 r.   -   Godzina: 10:00-15:00   -   Prelegenci: r. pr. Witold Chomiczewski, adw. Michał Żmijewski

Możliwość zadawania pytań podczas szkolenia online

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Certyfikat uczestnictwa w PDF

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis: Moduł Premium Prawo cywilne

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie praktycznych aspektów najnowszych zmian w przepisach o ochronie konsumentów, które weszły w życie od 1 stycznia 2023 r. W trakcie szkolenia poznasz nie tylko nowe regulacje prawne, ale dowiesz się także, na co zwrócić uwagę przy ich wdrażaniu do procesów biznesowych.

Dyrektywa Omnibus została wdrożona do polskiego porządku prawnego:
 • Ustawą z dnia 1 grudnia 2022 r. o zmianie ustawy o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 2581).
Dyrektywa towarowa i cyfrowa została wprowadzona:
 • Ustawą z dnia 4 listopada 2022 r. o zmianie ustawy o prawach konsumenta, ustawy - Kodeks cywilny oraz ustawy - Prawo prywatne międzynarodowe (Dz. U. poz. 2337).
Obie zmiany są ujęte w programie naszego szkolenia.


Na szkoleniu dowiesz się z jakimi wyzwaniami wiąże się wdrożenie: 


 • nowych zasad związanych z prezentowaniem tzw. ceny wyjściowej przy informowaniu o obniżce ceny towaru lub usługi; poznasz problemy, które wynikają z objęcia tą regulacją także usług;
 • zasad weryfikowania pochodzenia opinii konsumentów; zyskasz wiedzę, czy nowe przepisy nakazują dokonywania weryfikacji opinii, w jaki sposób to robić, a także jakie działania związane z wykorzystaniem opinii staną się zakazane;
 • nowych obowiązków informacyjnych, które trzeba będzie realizować względem konsumenta; w tym nowego „pakietu informacyjnego”, jaki muszą realizować platformy internetowe;
 • obowiązków wiążących się z tzw. plasowaniem;
 • nowej sekwencji uprawnień konsumenckich przy odpowiedzialności za zgodność towaru z umową;
 • zasad odpowiedzialności za zgodność z umową treści cyfrowej oraz usługi cyfrowej, w tym zasad informowania o aktualizacjach i konsekwencjach braku ich instalacji.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla radców prawnych, adwokatów, sędziów, pracowników działów: sprzedaży, e-commerce, marketingu i zajmujących się rozpatrywaniem reklamacji konsumentów.

Gwarantujemy najwyższy poziom ekspercki! 

Jesteśmy prawnikami i znamy Twoje potrzeby. Dlatego naszymi prelegentami są: 

r. pr. Witold Chomiczewski - wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k. Lider specjalizacji e-Commerce. Pełnomocnik Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji. Audytor Wewnętrzny Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06 oraz ISO 27701:2019. Specjalizuje się w prawie IT, danych osobowych i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, w tym SEM i performance marketingiem. Reprezentuje branżę e-commerce w procesach legislacyjnych w Sejmie, Senacie i ministerstwach.

adw. Michał Żmijewski  – Senior Associate w Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k. W ramach praktyki zawodowej zajmuje się bieżącą obsługą prawną m.in. podmiotów z branży marketingowej oraz IT. Posiada bogate doświadczenie zawodowe na polu reprezentacji klientów w postępowaniach sądowych, w tym dotyczących prawa konsumenckiego oraz prawa autorskiego. Autor licznych publikacji z zakresu e-commerce oraz ochrony danych osobowych. Wykładowca prawa gospodarczego na Polsko-Francuskich Podyplomowych Studiach Zarządzania typu MBA.

Więcej o prowadzących w zakładce "Prelegenci".

Program szkolenia online

Szczegółowa agenda szkoleń znajduje się zakładce "Program".

Szkolenie zamknięte

To szkolenie możemy zorganizować także w formule szkolenia zamkniętego, przygotowanego dla Twojej firmy/kancelarii/instytucji.
Sprawdź szczegóły >>

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Godziny szkolenia: 10:00-15:00 
Link do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem. 

Program: 

1. Wprowadzenie.

2. Nowe zasady informowania o obniżaniu ceny towarów i usług.

3. Opinie konsumentów - obowiązki informacyjne, zasady weryfikacji, zakaz „kupowania” opinii.

4. Zmiany w obowiązkach informacyjnych wobec konsumentów.

5. Pozostałe zmiany wprowadzane w ustawie implementującej dyrektywę Omnibus.

6. Nowe zasady odpowiedzialności za niezgodność towaru z umową.

7. Nowa regulacja dotycząca odpowiedzialności za niezgodność treści cyfrowej oraz usługi cyfrowej z umową.


r. pr. Witold Chomiczewski
r. pr. Witold Chomiczewski
Wspólnik zarządzający w Lubasz i Wspólnicy – Kancelarii Radców Prawnych sp.k. Lider specjalizacji e-Commerce. Pełnomocnik Izby Gospodarki Elektronicznej ds. legislacji. Audytor Wewnętrzny Zintegrowanego Systemu Zarządzania zgodnie z normą PN-EN ISO/IEC 27001:2017-06 oraz ISO 27701:2019. Specjalizuje się w prawie IT, danych osobowych i nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-Commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym, w tym SEM i performance marketingiem. Reprezentuje branżę e-commerce w procesach legislacyjnych w Sejmie, Senacie i ministerstwach. Współautor komentarzy do: ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, ustawy o ochronie baz danych, ustawy o prawach konsumenta, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO) oraz ustawy o ochronie danych osobowych. Brał udział w projekcie realizowanym na zlecenie Komisji Europejskiej, Study on Liability of Internet Intermediaries, który dotyczył dyrektywy o handlu elektronicznym. Członek założyciel Stowarzyszenia Prawa Nowych Technologii oraz członek Komitetu Redakcyjnego Kwartalnika Prawa Nowych Technologii. Ukończył studia podyplomowe z niemieckiego prawa prywatnego na Uniwersytecie Georga-Augusta w Getyndze oraz Roczne Podyplomowe Studia Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej.
adw. Michał Żmijewski
adw. Michał Żmijewski
Senior Associate w Lubasz i Wspólnicy – Kancelaria Radców Prawnych sp.k. W ramach praktyki zawodowej zajmuje się bieżącą obsługą prawną m.in. podmiotów z branży marketingowej oraz IT. Posiada bogate doświadczenie zawodowe na polu reprezentacji klientów w postępowaniach sądowych, w tym dotyczących prawa konsumenckiego oraz prawa autorskiego. Autor licznych publikacji z zakresu e-commerce oraz ochrony danych osobowych. Wykładowca prawa gospodarczego na Polsko-Francuskich Podyplomowych Studiach Zarządzania typu MBA.
Godziny szkolenia online: 10:00-15:00

Zapisy trwają do 27 marca 2023 r. do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu miejsc.

Linki do webinarium zostanie przesłany na Państwa adres e-mail najpóźniej dwie godziny przed startem.

Dostęp do szkolenia możliwy wyłącznie w czasie rzeczywistym.

W przypadku nie otrzymania wiadomości prosimy sprawdzić folder SPAM w skrzynce pocztowej. W razie dodatkowych pytań prosimy o wiadomość na adres [email protected].

Prosimy o logowanie się na szkolenie z wykorzystaniem przeglądarki Chrome lub Mozilla Firefox. Starsze wersje Internet Explorera nie wspierają naszej platformy webinarowej, więc mogą wystąpić problemy techniczne, w szczególności związane z dźwiękiem.

Certyfikat uczestnictwa zostanie wysłany drogą elektroniczną w formie PDF w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Darmowy 2-tygodniowy dostęp do systemu Legalis zostanie wysłany drogą elektroniczną w ciągu 7 dni roboczych po szkoleniu.

Dostęp do prezentacji PDF po szkoleniu

Materiały ze szkolenia w formie PDF będą umieszczone do pobrania wyłącznie w aplikacji Beck Akademia (tylko dla zalogowanych Uczestników).

Jak pobrać aplikację i uzyskać materiały?

I. Jeśli nie masz aplikacji Beck Akademia

1.   Pobierz APLIKACJĘ Beck Akademia na swoim telefonie. Pobierz bezpłatnie w Sklepie Play lub App Store. Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link > 
2.   Wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
3.   W menu wybierz opcję: „Załóż konto”. Wpisz swój email i utwórz Twoje indywidualne hasło do konta aplikacji.
4.   W miejscu "Kod rejestracji od organizatora” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium, 
następnie wypełnij pozostałe pola - na koniec klikając „Utwórz konto”.

II. Jeśli masz już aplikację Beck Akademia

1.   Otwórz aplikację i wybierz wydarzenie, którego jesteś Uczestnikiem.
2.   W miejscu „Zarejestruj się na to wydarzenie” wpisz kod który otrzymasz wraz z linkiem do webinarium,.

Jak otrzymać kod rejestracji na dane szkolenie?

Kod rejestracyjny do danego szkolenia do użycia w aplikacji mobilnej Beck Akademia otrzymają Państwo w tej samej wiadomości e-mail, co link do webinarium (na około dwie godziny przed rozpoczęciem).

Aplikacja mobilna Beck Akademia

 • Pakiet informacji o szkoleniach na wyciągnięcie ręki
 • Wygodny dostęp do materiałów szkoleniowych
 • Bieżące powiadomienia dotyczące Twojego szkolenia
 • Możliwość zadawania pytań i kontaktu z organizatorem

Pobierz bezpłatnie
w Sklepie Play lub App Store.
Wpisz "Beck Akademia" lub kliknij w link:
Pobierz z Google Play Pobierz z App Store

Formularz zapisu na szkolenie

Szkolenie online

Dyrektywa Omnibus, towarowa i cyfrowa - rewolucja w ochronie praw konsumenta i kompleksowe zmiany w rękojmi Miejsce i termin: Szkolenie online, 28 marca 2023 10:00-15:00
Cena: 690,00 zł z VAT

Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu realizacji lub zawarcia umowy z Klientem, rozliczeń, księgowości i sprawozdawczości finansowej, spełnienia innych obowiązków prawnych, w celach wskazanych w treści zgód, do ustalenia, dochodzenia i obrony roszczeń oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w polityce prywatności.
Do zapłaty:
 zł z VAT
Wartość zamówienia netto:  zł
Wydawnictwo C.H.Beck - helpdesk Masz dodatkowe pytania odnośnie szkolenia?
Napisz na [email protected] lub zadzwoń +48 22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.